Quantcast

MTN Sports: Sat Apr 30 - KXLH.com | Helena, Montana

MTN Sports: Sat Apr 30

Posted: Updated:

Dreams became reality Saturday afternoon on the final day of the NFL draft for two Montana stars.

Griz defensive lineman, and reigning FCS defensive player of the year, Tyrone Holmes is heading to Jacksonville after being selected with the 181st overall pick in the sixth round.  Holmes led the Griz with 18 sacks last season and leaves Montana second place on the all time sacks and tackles for loss lists.  He trails only current Arizona Cardinal Zack Wagenmann on both lists.

Montana State tight end Beau Sandland had to wait a bit longer. Sandland was selected with the second-to-last pick by the NFC Champion Carolina Panthers, #252 overall in the seventh round.  The transfer from Miami played only one season with the Cats, but it was a productive one as he racked up 632 yards receiving and caught nine touchdowns.

Sandland becomes the first Bobcat drafted since Glendive's Mike Person in 2011, and just the second in the last 12 seasons.

High School Softball:

CMR 15, West 4
CMR 9, West 8
GFH 13, Bozeman 3
GFH 11, Bozeman 2
Capital 11, Flathead 7
?Glacier 2, Capital 1

Skor-DeKam Invite- HelenaBoys 4x100 Meter Relay Finals

1, Helena High School 'A' (VanHorssen, Nick , Matthews, Connor , Arntson, Ryan, Tolentino, John ), 43.03. 2, Billings Senior 'A' (McQueen, Tyler , Sulser, Gabe , Ans, Micah , Anderson, Keaton ), 43.10. 3, Capital High School 'A' (Welnel, Marcus , Callero, Giovanni , Burton, Danny , Melice, Xavier ),43.58. 4, Billings West 'A' (Gurchiek, Tyler , Abelman, Jory , Boroughs, Eyeayah , Hjelvik, Remington ), 43.81. 5, Cmr High School 'A' (Mcallister, Connor , Nosari, Anthony , Pace, Xavier , Nelson, Damien ),44.22. 6, Great Falls High School 'A' (Bail-Grover, Riley , Hermanson, Jamison , Friede, Colby , Sitzmann, Maxx ), 44.74. 7, Flathead High School 'A' (Hemsley, Chad , Krantz, Keaton , Hinchey, John , Skramovsky, Ryan ), 44.97. 8, Billings Skyview 'A' (Schell, Kendrick , Kautzman, Chad , Rodacker, Logan , Brown, Tyler ), 45.04. 9, Bozeman 'A' (Cossins, Korben , Lilly, Lucas , Lingle, Bryce , Williams, Naquan ), 45.19.

Girls 4x100 Meter Relay

1, Great Falls High School 'A' (Sanford, Parker , Collins, Hannah , Fought, Gabby , Evans, Morgan ), 49.97. 2, Bozeman 'A' (Zidack, Julia , Lynch, Alexandra , Springer, Kailey , Bahn, Delaney ), 50.33. 3, Capital High School 'A' (Lantz, Shaelyn , Carter, Elena , Tjaden, Sydnee , Greene, Taylar ), 50.85. 4, Billings Skyview 'A' (Wood, Alison , Allyene, Sequerah , Braun, Aubrey , Beck, Anna ), 50.91. 5, Cmr High School 'A' (Shular, Reanna , Modglin, Cali , Neumann, Laurel , Philipps, Shelby ), 51.30. 6, Helena High School 'A' (Kloker, Kendra , Martin, Katie , Smiedala, Carly , Tintinger, Jaylen ), 52.56. 7, Flathead High School 'A' (Lorch, Mara , Vandenbosch, Clara , Boyce, Payge , Nunn, Cadelyn ), 53.10. --, Billings West 'A' (Endy, Brooke , Helterbran, Shae , Bjorgum, Janae , Brockel, Maddie ), DQ.

Boys 1600 Meter Run

1, Reed, Aidan, Helena, 4:29.33. 2, Anderson, Jaden, Flathead, 4:30.74. 3, Olson, Teagan, Great Falls, 4:31.20. 4, Calles, Jacob, Flathead, 4:31.48. 5, Rickbeil, Peder, Senior, 4:33.12. 6, West, Cooper, CMR, 4:33.63. 7, Buck, Collin, CMR, 4:36.77. 8, Petsch, Simon, West, 4:37.44. 9, Stremcha, Braden, CMR, 4:42.98. 10, Humberger, Dylan, Bozeman, 4:43.44. 11, Laferriere, Tim, CMR, 4:44.13. 12, Overcast, Anthony, Senior, 4:44.94. 13, Torgerson, Kody, Great Falls, 4:47.63. 14, Longtine, Bridger, Capital, 4:48.17. 15, Northrup, Jared, Helena, 4:54.12. 16, Comes at Night, Chase, Skyview, 4:55.06. 17, Gibbs, Jacob, Skyview, 4:55.23. 18, Barrie, Adam, West, 4:55.85. 19, Bartow, Spencer, Capital, 4:56.27. 20, McBroom, AJ, Capital, 4:56.79. 21, Hanna, Austin, West, 4:57.00. 22, Straus, Logan, West, 4:57.12. 23, Wilson, Ethan, Senior, 4:58.85. 24, Houlihan, Tucker, Skyview, 5:06.64. 25, Gappa, Hunter, Senior, 5:09.57. 26, Sperry, Ashe, Skyview, 5:10.95. 27, Van Every, Jacob, Great Falls, 5:15.05. 28, Vanderkolk, Alec, Great Falls, 5:22.27. --, Anderson, Iain, Helena, DNF.

Girls 1600 Meter Run

1, Vladic, Tiahna, Senior, 5:04.62. 2, Maness, Gillian, Flathead, 5:13.64. 3, Wride, Kaitlin, Flathead, 5:18.14. 4, Hallgrimson, Jade, Senior, 5:20.34. 5, Noe, Camila, Bozeman, 5:21.07. 6, Olsen, Annabelle, West, 5:26.51. 7, Hutton, Courtney, Senior, 5:28.53. 8, Hall, Laina, Bozeman, 5:33.60. 9, Tonidandel, Alana, Capital, 5:38.64. 10, Bouma, Nicole, Flathead, 5:39.87. 11, Lipp, Peyton, West, 5:42.54. 12, Rohrer-Fitzhugh, Hannah, Capital, 5:52.69. 13, Hirschi, Hannah, Skyview, 5:53.20. 14, Robinson, Taryn, West, 5:53.72. 15, McBroom, Abby, Capital, 5:54.73. 16, Buhler, Angel, CMR, 5:55.26. 17, Aline, Annabella, CMR, 5:58.21. 18, Robinson, Shelbi, West, 5:58.84. 19, Dickinson, Sydney, CMR, 6:01.95. 20, Lieberg, Taelyr, Helena, 6:19.53. 21, Baltazar, Nely, Great Falls, 6:21.50. 22, Wipf, Michelle, Skyview, 6:21.98. 23, Fuentez, Cameron, Great Falls, 6:29.16. 24, Feisthamel, LynDee, Great Falls, 6:45.01. 25, Benson, Kaitlyn, Skyview, 6:48.20.

Boys 110 Meter Hurdles

1, Sulser, Gabe, Senior, 14.59. 2, Olsen, Derrick, Helena, 14.89. 3, Hermanson, Jamison, Great Falls, 15.05. 4, Gurchiek, Tyler, West, 15.61. 5, Dowdy, Connor, Capital, 15.76. 6, Sitzmann, Maxx, Great Falls, 15.95. 7, Friede, Colby, Great Falls, 16.05. 8, Johnson, Ryan, Great Falls, 16.49. 9, Fitzgerald, Aidan, Helena, 16.53. 10, Tocco, Kaleb, Skyview, 16.58. 11, Rinehart, Dawson, Flathead, 16.58. 12, Manning, Dalton, Flathead, 16.63. 13, Sulser, Xavier, Senior, 16.66. 14, Spragg, Ryan, Capital, 16.85. 15, Mcallister, Walker, CMR, 16.88. 16, Lingle, Bryce, Bozeman, 16.88. 17, Hemsley, Chad, Flathead, 16.96. 18, Nelson, Caleb, West, 17.02. 19, Schacht, Zach, Skyview, 17.08. 20, Gruber, Josh, Flathead, 17.09. 21, Saunders, Jonah, Skyview, 17.15. 22, Semenza, Knox, CMR, 17.20. 23, McCutcheon, Lattrell, Bozeman, 17.72. 24, Brensdal, Bryan, Skyview, 17.93. 25, Demars, Peter, West, 18.13. 26, Platt, Winston, West, 18.52. 27, Hartman, Kellen, CMR, 18.87.

Girls 100 Meter Hurdles

1, Evans, Morgan, Great Falls, 15.03. 2, Johnson, Michaela, West, 15.15. 3, Marosok, Brittney, West, 15.56. 4, Carter, Elena, Capital, 15.65. 5, Whitney, Maysee, Senior, 15.76. 6, Findon, Tavy, Senior, 16.31. 7, Philipps, Shelby, CMR, 16.52. 8, Sveen, Elsa, Bozeman, 16.64. 9, Zidack, Julia, Bozeman, 16.77. 10, Stoppel, Kailee, West, 16.90. 11, Baker, Serena, West, 17.24. 12, Ellig, Katie, Bozeman, 17.34. 13, Griffin, Claire, Senior, 17.68. 14, Patten, Teresa, Capital, 17.68. 15, Stubson, Hannah, Skyview, 17.71. 16, Didriksen, Jenny, Helena, 17.97. 17, Strozzi, Aline, Skyview, 18.17. 18, Shular, Reanna, CMR, 18.36. 19, Fountain, Dakotah, Flathead, 18.58. 20, Allie, Samantha, Senior, 18.74. 21, Greene, Misty, Flathead, 18.82.

Boys 100 Meter Dash

1, Tolentino, John, Helena, 11.04. 2, Nelson, Damien, CMR, 11.14. 3, Hjelvik, Remington, West, 11.17. 4, McQueen, Tyler, Senior, 11.29. 5, Lowry, Bobby, Flathead, 11.34. 6, VanHorssen, Nick, Helena, 11.35. 7, Callero, Giovanni, Capital, 11.37. 8, Williams, Naquan, Bozeman, 11.44. 9, Sitzmann, Maxx, Great Falls, 11.49. 10, Burton, Danny, Capital, 11.52. 11, Welnel, Marcus, Capital, 11.52. 12, Martin, Kaleb, West, 11.60. 13, Patelis, Kyle, West, 11.72. 14, Ans, Micah, Senior, 11.73. 15, Baker, Ed, Senior, 11.75. 16, Boroughs, Eyeayah, West, 11.75. 17, Adgerson, Keair, Helena, 11.79. 18, Nosari, Anthony, CMR, 11.81. 19, Kautzman, Chad, Skyview, 11.83. 20, Bail-Grover, Riley, Great Falls, 11.83. 21, Moore, Lawrence, Bozeman, 11.84. 22, Poppe, Connor, Capital, 11.87. 23, Southon, Karson, Great Falls, 11.90. 24, Pierson, Gage, Helena, 11.91. 25, Mcallister, Connor, CMR, 11.95. 26, Hammer, Ryan, Great Falls, 12.03. 27, Rodacker, Logan, Skyview, 12.08. 28, Brown, Tyler, Skyview, 12.08. 29, Griffith, Kelton, Flathead, 12.08. 30, Hinchey, John, Flathead, 12.10. 31, Skramovsky, Ryan, Flathead, 12.21. 32, Altenburg, Deven, CMR, 12.35.

Girls 100 Meter Dash

1, Evans, Morgan, Great Falls, 12.80. 2, Johnson, Michaela, West, 12.82. 3, Modglin, Cali, CMR, 12.85. 4, Collins, Hannah, Great Falls, 13.01. 5, Beck, Anna, Skyview, 13.03. 6, Lynch, Alexandra, Bozeman, 13.14. 7, Carter, Elena, Capital, 13.18. 8, Marosok, Brittney, West, 13.24. 9, Sanford, Parker, Great Falls, 13.30. 10, Springer, Kailey, Bozeman, 13.33. 11, Kloker, Kendra, Helena, 13.37. 12, Wood, Alison, Skyview, 13.45. 13, Blain, Sydney, Senior, 13.50. 14, Tjaden, Sydnee, Capital, 13.69. 15, Milburn, Arielle, Senior, 13.70. 16, Braun, Aubrey, Skyview, 13.70. 17, Keenen, Laura, Skyview, 13.75. 18, Harmon, Abigail, Capital, 13.79. 19, Boyce, Payge, Flathead, 13.80. 20, Lorch, Mara, Flathead, 13.87. 21, Tintinger, Jaylen, Helena, 13.93. 22, Neumann, Laurel, CMR, 14.03. 23, Smith, Paige, West, 14.15. 24, Ard, Kiersten, Senior, 14.25. 25, Gillespie, Kelsey, Flathead, 14.68. 26, Vandenbosch, Clara, Flathead, 14.80.

Boys 400 Meter Dash

1, Matthews, Connor, Helena, 48.23. 2, LaRance, Dawson, Senior, 49.72. 3, Petsch, Simon, West, 50.48. 4, Evans, Carl, Bozeman, 51.89. 5, Balsam, Keller, Helena, 52.79. 6, Schell, Kendrick, Skyview, 52.85. 7, Volbrecht, Tate, Senior, 53.07. 8, Cossins, Korben, Bozeman, 53.34. 9, Buckley, Emmett, Helena, 53.63. 10, Ray, Taylor, CMR, 53.81. 11, Smith, Brock, West, 53.83. 12, Contreraz, Matthew, Senior, 54.26. 13, Kratiger, Bryce, Great Falls, 54.45. 14, Dioso, Michael, Capital, 54.65. 15, Paluch, Curtis, Senior, 55.17. 16,Duncan, MacKenzie, Capital, 55.77. 17, Habel, Cade, Great Falls, 55.80. 18, Marsh, Hunter, Flathead, 55.91. 19, Rodacker, Logan, Skyview, 56.00. 20, Springer, Jack, Skyview, 56.17. 21, Gunderson, Cole, Flathead, 56.20. 22, Holdorf, Ben, Capital, 56.69. 23, Timm, Ethan, Flathead, 56.79. 24, Byrne, Kyle, CMR, 56.94. 25, Frazier, Brady, Skyview, 57.22. 26, Jones, Nathan, Great Falls, 57.30.

Girls 400 Meter Dash

1, Carlson, Trisha, CMR, 58.39. 2, Beck, Anna, Skyview, 59.88. 3, Brockel, Maddie, West, 1:00.52. 4, Endy, Brooke, West, 1:01.69. 5, Hook, Lindsten, Bozeman, 1:01.87. 6, Devlin, Danielle, Great Falls, 1:01.93. 7, Raty, Jessica, Senior, 1:02.33. 8, Blain, Sydney, Senior, 1:02.41. 9, Mariegard, Madelyn, Helena, 1:03.00. 10, Greene, Taylar, Capital, 1:03.54. 11, Hatler, Kendal, West, 1:03.63. 12, Smith, Paige, West, 1:04.08. 13, Carrell, Haylee, Capital, 1:04.21. 14, Juliano, Nicole, Bozeman, 1:04.63. 15, James, Hailey, Capital, 1:05.28. 16, Griffin, Claire, Senior, 1:06.76. 17, Keenen, Ashley, Skyview, 1:07.28. 18, Gillespie, Kelsey, Flathead, 1:08.23. 19, Wendlandt, Breanna, Skyview, 1:10.05. 20, Olsen, Katarina, Capital, 1:20.31.

Boys 300 Meter Hurdles

1, Hermanson, Jamison, Great Falls, 40.30. 2, Dowdy, Connor, Capital, 40.34. 3, Sitzmann, Maxx, Great Falls, 40.74. 4, Melice, Xavier, Capital, 40.97. 5, Hunthausen, Will, Capital, 41.12. 6, Smith, Tim, Capital, 42.39. 7, Johnson, Ryan, Great Falls, 42.43. 8, Hemsley, Chad, Flathead, 42.54. 9, Tocco, Kaleb, Skyview, 43.35. 10, Nosari, Anthony, CMR, 43.68. 11, Demars, Peter, West, 43.74. 12, Huth, Zach, Helena, 43.80. 13, Rinehart, Dawson, Flathead, 43.82. 14, Berzel, Chris, Senior, 43.99. 15, Friede, Colby, Great Falls, 44.06. 16, Gruber, Josh, Flathead, 44.08. 17, Schacht, Zach, Skyview, 44.09. 18, McCutcheon, Lattrell, Bozeman, 44.13. 19, Trudeau, Ray, Helena, 44.18. 20, Mcallister, Walker, CMR, 44.81. 21, Patelis, Kyle, West, 45.01. 22, Brensdal, Bryan, Skyview, 45.13. 23, Lingle, Bryce, Bozeman, 45.56. 24, Nelson, Cade, West, 46.00. 25, Platt, Winston, West, 46.47. 26, Hartman, Kellen, CMR, 48.88.

Girls 300 Meter Hurdles

1, Evans, Morgan, Great Falls, 45.87. 2, Zidack, Julia, Bozeman, 46.72. 3, Demars, Audri, West, 47.86. 4, Marosok, Brittney, West, 48.26. 5, Sveen, Elsa, Bozeman, 48.33. 6, Findon, Tavy, Senior, 48.92. 7, Stoppel, Kailee, West, 49.06. 8, Patten, Teresa, Capital, 49.25. 9, Harmon, Abigail, Capital, 49.51. 10, D'Agostino, Josie, Bozeman, 49.79. 11, Ketchum, Joselyn, Senior, 50.15. 12, Johnson, Michaela, West, 50.18. 13, Ellig, Katie, Bozeman, 50.98. 14, Strozzi, Aline, Skyview, 51.74. 15, Ard, Kiersten, Senior, 52.24. 16, Whitney, Maysee, Senior, 52.86. 17, Stubson, Hannah, Skyview, 53.69. 18, Greene, Misty, Flathead, 53.99. 19, Shular, Reanna, CMR, 55.05. 20, Fountain, Dakotah, Flathead, 55.92. 21, Ponce, Makaria, Skyview, 1:04.05.

Boys 800 Meter Run

1, LaRance, Dawson, Senior, 1:56.81. 2, Equall, Chase, Bozeman, 1:59.06. 3, McNamara, Ryan, Helena, 2:02.34. 4, Collins, Riley, Bozeman, 2:02.34. 5, Stremcha, Braden, CMR, 2:06.27. 6, Anderson, Jaden, Flathead, 2:06.28. 7, Worthington, Dallin, West, 2:06.64. 8, Michelsen, Michael, CMR, 2:07.97. 9, Shie, Jacob, CMR, 2:08.99. 10, Macfarlane, Derek, Flathead, 2:09.35. 11, Torgerson, Kody, Great Falls, 2:09.47. 12, Drew, Alex, Flathead, 2:09.68. 13, Contreraz, Matthew, Senior, 2:11.70. 14, Laferriere, Tim, CMR, 2:12.08. 15, Matelich, Nicholas, Bozeman, 2:12.46. 16, Gesule, Michael, West, 2:13.66. 17, McBroom, AJ, Capital, 2:13.76. 18, Comes at Night, Chase, Skyview, 2:14.01. 19, Hanna, Austin, West, 2:14.77. 20, Augustine, Michael, Skyview, 2:16.32. 21, Gappa, Hunter, Senior, 2:16.60. 22, Wilson, Ethan, Senior, 2:17.97. 23, Vanderkolk, Alec, Great Falls, 2:18.58. 24, Dahinden, Tyler, Skyview, 2:19.40. 25, Meron, Connor, West, 2:19.59. 26, Houlihan, Tucker, Skyview, 2:22.97. 27, Van Every, Jacob, Great Falls, 2:27.38.

Girls 800 Meter Run

1, Smiedala, Carly, Helena, 2:18.11. 2, Vladic, Tiahna, Senior, 2:21.17. 3, Meuwissen, Piper, Bozeman, 2:22.99. 4, Carlson, Trisha, CMR, 2:23.94. 5, Noe, Camila, Bozeman, 2:25.51. 6, Smiedala, Maggie, Helena, 2:26.81. 7, Hallgrimson, Jade, Senior, 2:27.66. 8, Hallgrimson, Jaylyn, Senior, 2:28.44. 9, Wheeler, Hannah, Bozeman, 2:30.83. 10, Vilhauer, Madison, Bozeman, 2:31.17. 11, Kosmann, Marissa, West, 2:34.95. 12, Robinson, Taryn, West, 2:37.43. 13, Miller, Morgan, West, 2:42.44. 14, Robinson, Shelbi, West, 2:43.31. 15, Baltazar, Nely, Great Falls, 2:47.09. 16, Fuentez, Cameron, Great Falls, 2:51.85. 17, Wipf, Michelle, Skyview, 2:53.50. 18, Wendlandt, Breanna, Skyview, 2:53.89. 19, McCracken, Aimee, CMR, 2:56.84.

Boys 200 Meter Dash

1, McQueen, Tyler, Senior, 22.51. 2, Sulser, Gabe, Senior, 22.75. 3, Tolentino, John, Helena, 22.81. 4, Nelson, Damien, CMR, 22.98. 5, Gurchiek, Tyler, West, 23.13. 6, Callero, Giovanni, Capital, 23.44. 7, Burton, Danny, Capital, 23.45. 8, Hjelvik, Remington, West, 23.50. 9, Sitzmann, Maxx, Great Falls, 23.54. 10, Welnel, Marcus, Capital, 23.68. 11, Williams, Evan, Senior, 23.84. 12, Evans, Carl, Bozeman, 23.87. 13, Kautzman, Chad, Skyview, 24.03. 14, Pierson, Gage, Helena, 24.13. 15, Boroughs, Eyeayah, West, 24.31. 16, Friede, Colby, Great Falls, 24.44. 17, Volbrecht, Tate, Senior, 24.45. 18, Smith, Brock, West, 24.47. 19, Skramovsky, Ryan, Flathead, 24.64. 20, Poppe, Connor, Capital, 24.65. 21, Marsh, Hunter, Flathead, 24.88. 22, Ray, Taylor, CMR, 24.88. 23, Rodacker, Logan, Skyview, 25.04. 24, Tesseneer, Ben, Bozeman, 25.05. 25, Southon, Karson, Great Falls, 25.06. 26, Hinchey, John, Flathead, 25.11. 27, Frazier, Brady, Skyview, 25.40. 28, White, Cade, Flathead, 26.09.

Girls 200 Meter Dash

1, Beck, Anna, Skyview, 26.26. 2, Modglin, Cali, CMR, 26.41. 3, Sanford, Parker, Great Falls, 27.12. 4, Collins, Hannah, Great Falls, 27.13. 5, Kloker, Kendra, Helena, 27.50. 5, Springer, Kailey, Bozeman, 27.50. 7, Helterbran, Shae, West, 27.74. 8, Carter, Elena, Capital, 28.14. 9, Foster, Brynne, Skyview, 28.17. 10, Wood, Alison, Skyview, 28.36. 11, Hatler, Kendal, West,28.46. 12, Tjaden, Sydnee, Capital, 28.47. 13, Milburn, Arielle, Senior,28.58. 14, Banderob, Cloie, Senior, 28.62. 15, Ellig, Katie, Bozeman, 28.73. 16, Stock, Ellie, Helena, 29.08. 17, Compton, Kendall, West, 29.09. 18, Smith, Paige, West, 29.18. 19, Allie, Samantha, Senior, 29.25. 20, Ketchum, Joselyn, Senior, 29.31. 21, Rieke, Megan, Flathead, 31.04. 22, Cheff, Savannah, Flathead, 31.06.

Boys 3200 Meter Run

1, Reed, Aidan, Helena, 9:30.94. 2, Equall, Chase, Bozeman, 9:32.64. 3, Perrin, Ben, Flathead, 9:35.50. 4, Collins, Riley, Bozeman, 9:49.95. 5, Allen, Caleb, Bozeman, 9:51.87. 6, Olson, Teagan, Great Falls, 9:58.37. 7, West, Cooper, CMR, 10:04.84. 8, Rickbeil, Peder, Senior, 10:05.18. 9, Calles, Jacob, Flathead, 10:15.91. 10, Buck, Collin, CMR, 10:16.08. 11, Humberger, Dylan, Bozeman, 10:23.12. 12, Barrie, Adam, West, 10:26.96. 13, Gibbs, Jacob, Skyview, 10:28.44. 14, Bartow, Spencer, Capital, 10:34.67. 15, Darrow, Lane, Flathead, 10:36.60. 16, Longtine, Bridger, Capital, 10:41.83. 17, Overcast, Anthony, Senior, 10:49.17. 18, Bentzel, Harrison, West, 10:50.62. 19, Northrup, Jared, Helena, 11:00.66. 20, Sperry, Ashe, Skyview, 11:10.91. 21, Fairlee, Gavin, Skyview, 11:19.22. 22, Grewell, Austin, Skyview, 11:20.92. 23, Paul, Ryan, West, 11:23.11. 24, Ratcliff, Parker, West, 11:24.22. 25, Atkinson, Dominic, Great Falls, 12:17.54.

Girls 3200 Meter Run

1, Meuwissen, Piper, Bozeman, 11:13.82. 2, Maness, Gillian, Flathead, 11:19.99. 3, Wride, Kaitlin, Flathead, 11:20.76. 4, Wiegand, Kenenni, Bozeman, 11:24.25. 5, Hall, Laina, Bozeman, 11:24.32. 6, Hallgrimson, Jaylyn, Senior, 11:51.03. 7, Hutton, Courtney, Senior, 11:53.54. 8, Olsen, Annabelle, West, 12:14.62. 9, Tonidandel, Alana, Capital, 12:19.33. 10, McBroom, Abby, Capital, 12:23.15. 11, Lipp, Peyton, West, 12:23.63. 12, Rohrer-Fitzhugh, Hannah, Capital, 12:25.46. 13, Hirschi, Hannah, Skyview, 12:36.26. 14, Jensen, Sara, West, 12:46.75. 15, Aline, Annabella, CMR, 12:58.52. 16, Worthington, Ashlyn, West, 13:02.86. 17, Dickinson, Sydney, CMR, 13:04.00. 18, Robinson, Meghan, Capital, 13:31.44. 19, Benson, Kaitlyn, Skyview, 14:22.82.

Boys 4x400 Meter Relay

1, Helena High School 'A' (Arntson, Ryan , McNamara, Ryan , Mozer, Zander , Matthews, Connor ), 3:22.21. 2, Billings Senior 'A' (Sulser, Gabe , Anderson, Keaton , LaRance, Dawson , McQueen, Tyler ), 3:24.20. 3, Capital High School 'A' (Melice, Xavier , Hunthausen, Will , Dowdy, Connor , Burton, Danny ), 3:29.43. 4, Billings West 'A' (Gesule, Michael , Abelman, Jory , Hjelvik, Remington , Petsch, Simon ), 3:33.67. 5, Flathead High School 'A' (Marsh, Hunter , Rinehart, Dawson , Gunderson, Cole , Anderson, Jaden ), 3:39.81. 6, Great Falls High School 'A' (Bail-Grover, Riley , Kratiger, Bryce , Hermanson, Jamison , Torgerson, Kody ), 3:41.00. 7, Cmr High School 'A' (Nosari, Anthony , Shie, Jacob , Michelsen, Michael , Pace, Xavier ), 3:41.26. 8, Bozeman 'A'(Cossins, Korben , Matelich, Nicholas , Allen, Caleb , Collins, Riley ), 3:41.97. 9, Billings Skyview 'A' (Schell, Kendrick , Kautzman, Chad , Brown, Tyler , Zacher, Austin ), 3:45.28.

Girls 4x400 Meter Relay

1, Helena High School 'A' (Mariegard, Madelyn , Kloker, Kendra , Martin, Katie, Smiedala, Carly ), 4:05.78. 2, Billings West 'A' (Stoppel, Kailee , Bjorgum, Janae , Demars, Audri , Marosok, Brittney ), 4:06.93. 3, Billings Senior 'A' (Blain, Sydney , Whitney, Maysee , Vladic, Tiahna , Raty, Jessica ), 4:07.50. 4, Cmr High School 'A' (Modglin, Cali , Philipps, Shelby , Neumann, Laurel , Carlson, Trisha ), 4:12.11. 5, Great Falls High School 'A' (Sanford, Parker , Devlin, Danielle , Collins, Hannah , Swanson, Keegan ), 4:13.49. 6, Bozeman A' (Hook, Lindsten , Meuwissen, Piper , Noe, Camila , Juliano, Nicole ), 4:18.12. 7, Flathead High School 'A' (Lorch, Mara , Gillespie, Kelsey , Boyce, Payge , Bouma, Nicole ), 4:23.16. 8, Billings Skyview 'A' (Wendlandt, Breanna, Keenen, Laura , Foster, Brynne , Keenen, Ashley ), 4:29.61.

Boys High Jump

1, Anderson, Keaton, Senior, 6-01. 2, Martin, Kaleb, West, J6-01. 3, Berger, Kade, Bozeman, 5-11. 4, Fitzgerald, Aidan, Helena, J5-11. 5, Olsen, Derrick, Helena, 5-09. 5, Carr, Charlie, Bozeman, 5-09. 7, Schacht, Zach, Skyview, J5-09. 8, Frost, Brexton, Skyview, J5-09. 9, Tocco, Kaleb, Skyview, 5-07. 9, Gesule, Michael, West, 5-07. 9, Skramovsky, Ryan, Flathead, 5-07. 9, Henderson, Brooks, Senior, 5-07. 9, Thomas, Andy, Flathead, 5-07. 9, Nelson, Clay, Skyview, 5-07. --, Platt, Winston, West, NH. --, Silk, Skylar, Capital, NH. --, Garrett, Cameron, West, NH. --, Hatler, Jesse, Great Falls, NH. --, Kynett, Kendall, Great Falls, NH. --, Smith, Scott, Bozeman, NH. --, Howard, Brendan, Great Falls, NH. --, Schlauch, Kody, Helena, NH. --, Thelen, Blake, Great Falls, NH. --, Griffith, Kelton, Flathead, NH.

Girls High Jump

1, Bahn, Delaney, Bozeman, 5-05. 2, Landon, Camille, Bozeman, 5-03. 3, Allyene, Sequerah, Skyview, J5-03. 4, Devlin, Danielle, Great Falls, 5-01. 5, Lloyd, Kaci, Helena, 4-11. 5, Perschon, Savannah, Capital, 4-11. 7, Mariegard, Madelyn, Helena, J4-11. 8, Overby, Aislinn, Bozeman, 4-09. 9, Kristjanson, Kira, Senior, 4-07. 9, Slade, Haddy, Senior, 4-07. 9, Liddell, Jedera, Skyview, 4-07. 9, Wisher, Alyssa, Flathead, 4-07. 9, Hopkin, Morgan, Skyview, 4-07. 9, Braun, Aubrey, Skyview, 4-07. 9, Fought, Gabby, Great Falls, 4-07. --, Volbrecht, Bailey, Senior, NH. --, Wynia, Kendra, Senior, NH. --, Carlstrom, Morgan, West, NH. --, Burke, Alyssa, West, NH. --, Dutro, Sarah, Great Falls, NH. --, Anderson, Savannah, Flathead, NH.

Boys Pole Vault

1, Semenza, Knox, CMR, 14-08. 2, Moore, Lawrence, Bozeman, 14-00. 3, Barron, Charles, Senior, J14-00. 4, Gurchiek, Tyler, West, 13-06. 5, Wiley, Cody, Flathead, J13-06. 6, Mackay, Ethan, Capital, J13-06. 6, Wacaser, Scott, Skyview, J13-06. 8, Roddewig, Sam, Helena, 13-00. 9, Ferguson, Caleb, Helena, J13-00. 10, Miller, Dave, Senior, 12-00. 11, Johnston, Nate, West, 11-06. 11, Jardstrom, Chris, Bozeman, 11-06. 11, Garrett, Austin, West, 11-06. 14, Zander, Jake, Flathead, 11-00. 14, Hermanson, Jamison, Great Falls, 11-00. --, Overcast, Anthony, Senior, NH. --, Fritzler, Jacob, Senior, NH. --, White, Cade, Flathead, NH. --, Hunthausen, Ben, Capital, NH. --, Hofer, Jacob, Capital, NH. --, Nelson, Clay, Skyview, NH. --, Tesseneer, Ben, Bozeman, NH. --, Davison, Vincent, Bozeman, NH. --, Bradford, Jake, West, NH. --, King, Tehl, Capital, NH. --, Smart, Morgan, Skyview, NH.

Girls Pole Vault

1, Rockenbaugh, Julie, Helena, 11-00. 2, Terry, Katrina, West, J11-00. 3, Hilborn, Kamden, Helena, 10-06. 4, Helterbran, Shae, West, J10-06. 5, Palin, Tendra, West, 10-00. 6, Brelsford, Mariah, Bozeman, 9-06. 7, Cheff, Savannah, Flathead, J9-06. 8, Sukut, Kitana, West, J9-06. 9, Swanson, Keegan, Great Falls, J9-06. 10, Dutro, Sarah, Great Falls, 9-00. 11, Jablonski, Katelyn, Helena, 8-06. 11, Allen, Grace, Capital, 8-06. 11, Saultzman, Autumn, Great Falls, 8-06. 11, Carter, Kylie, Senior, 8-06. 11, Lycett, Carie, CMR, 8-06. 16, Liddell, Jedera, Skyview, 8-00. 16, Howe, Holly, Senior, 8-00. 16, Overby, Aislinn, Bozeman, 8-00. 19, Brown, Maisee, Senior, 7-06. --, Rieke, Megan, Flathead, NH. --, Gilsdorf, Madison, Senior, NH. --, Sherman, Lilly, Flathead, NH. --, Hopkin, Morgan, Skyview, NH.

Boys Long Jump

1, Krantz, Keaton, Flathead, 20-06.50. 2, Sulser, Gabe, Senior, 20-05.25. 3, Wiley, Cody, Flathead, 20-02.25. 4, Pace, Xavier, CMR, 20-00. 5, Zacher, Austin, Skyview, 19-11.75. 6, Adgerson, Keair, Helena, 19-08.25. 7, Tocco, Kaleb, Skyview, 19-07.75. 8, Haws, Braxton, Senior, 19-06.25. 9, McMillan, Tre, Helena, 19-04.25. 10, Hatler, Jesse, Great Falls, 19-03.75. 11, McDuffie, Tommy, Capital, 18-11.75. 11, Baker, Ed, Senior, 18-11.75. 13, Thomas, Andy, Flathead, 18-11.50. 14, McCutcheon, Lance, Bozeman, 18-11. 15, Martin, Kaleb, West, 18-10.75. 16, Mauder, Max, Helena, 18-10. 17, Friede, Colby, Great Falls, 18-09. 18, Nelson, Clay, Skyview, 18-03.50. 19, Kynett, Kendall, Great Falls, 18-00.75. 20, Semenza, Knox, CMR, 18-00.50. 21, Howard, Brendan, Great Falls, 17-10.75. 22, Platt, Winston, West, 17-09.75. 23, Waples, Ryan, West, 17-06.50. 24, Byrne, Kyle, CMR, 17-04.75. 25, Hagengruer, Joe, Capital, 17-01.50. 26, King, Tehl, Capital, 16-08.25.

Girls Long Jump

1, Bahn, Delaney, Bozeman, 17-11.75. 2, Modglin, Cali, CMR, 15-11. 3, Lynch, Alexandra, Bozeman, 15-08.75. 4, Banderob, Cloie, Senior, 15-04.50. 5, Braun, Aubrey, Skyview, 15-01.50. 6, Greene, Taylar, Capital, 15-00.25. 7, Blain, Sydney, Senior, 14-09.50. 8, Jimenez, Raquel, West, 14-08.50. 9, Perschon, Savannah, Capital, 14-06.75. 10, Anderson, Lindsey, CMR, 14-06. 11, Gilsdorf, Maddy, Senior, 14-05.25. 12, Dooley, Wynter, Senior, 14-04.75. 13, Wood, Alison, Skyview, 14-01.50. 14, Baker, Serena, West, 14-00. 14, Compton, Kendall, West, 14-00. 16, Devlin, Danielle, Great Falls, 13-11.25. 17, Boyce, Payge, Flathead, 13-09. 18, Klick, Nora, Great Falls, 13-03.50. 18, Tintinger, Jaylen, Helena, 13-03.50. 20, Hopkin, Morgan, Skyview, 13-03. 21, Clare, Jordyn, Flathead, 13-01.75. 22, Saultzman, Autumn, Great Falls, 12-07.75. 23, Warren, Hailey, Capital, 12-06. 24, Neumann, Laurel, CMR, 12-03.50. 25, Wrigg, Lexi, Capital, 12-01.

Boys Triple Jump

1, Frost, Brexton, Skyview, 43-03.50. 2, Abelman, Jory, West, 43-00. 3, Ferguson, Caleb, Helena, 41-09.75. 4, Krantz, Keaton, Flathead, J41-09.75. 5, McDuffie, Tommy, Capital, 40-11.50. 6, Pace, Xavier, CMR, 40-04.75. 7, McMillan, Tre, Helena, 40-01.75. 8, Johnson, Kendall, Helena, 40-01. 9, McCutcheon, Lance, Bozeman, 40-00.25. 10, Thomas, Andy, Flathead, 39-11. 11, Sulser, Xavier, Senior, 39-07. 12, Hatler, Jesse, Great Falls, 39-06.75. 13, Mauder, Max, Helena, 39-03. 14, Nelson, Cade, West, 38-07. 15, Zacher, Austin, Skyview, 38-05.75. 16, Tocco, Kaleb, Skyview, 38-02.25. 17, Nelson, Clay, Skyview, 36-10.75. 18, Haws, Braxton, Senior, 35-09. 19, Garrett, Cameron, West, 34-11. 20, Jose, Daniel, Capital, 34-07.75. 21, Boes, Kevin, Great Falls, 34-07. 22, Smith, Tim, Capital, 34-02.50.

Girls Triple Jump

1, Carlson, Trisha, CMR, 34-11.25. 2, Perschon, Savannah, Capital, 33-07. 3, Liddell, Jedera, Skyview, 33-06.75. 4, Lynch, Alexandra, Bozeman, 33-06.50. 5, Dooley, Wynter, Senior, 32-08.25. 6, Anderson, Lindsey, CMR, 32-04. 7, Greene, Taylar, Capital, 31-09.75. 8, Gilsdorf, Maddy, Senior, 31-08.25. 9, Jimenez, Raquel, West, 31-01. 10, Bradshaw, Kennadi, Bozeman, 31-00. 11, Hilborn, Kamden, Helena, 30-09. 12, Giabor, Xiomara, CMR, 30-03.75. 13, Braun, Aubrey, Skyview, 30-02.50. 14, Krantz, Taeylr, Helena, 29-11.50. 15, Wrigg, Lexi, Capital, 29-11. 16, Feisthamel, LynDee, Great Falls, 29-04.50. 17, Clare, Jordyn, Flathead, 29-01.25. 18, Warren, Hailey, Capital, 28-09.25. 19, Wynia, Kendra, Senior, 28-06.50. 20, Davis, Katie, CMR, 28-05.75. 21, Saultzman, Autumn, Great Falls, 28-04.

Boys Discus Throw

1, Deming, Bryson, West, 157-05. 2, Wessel, Cade, Bozeman, 156-03. 3, Deming, Braydon, West, 150-02. 4, McCracken, Josh, Flathead, 149-08. 5, Danielson, Noah, CMR, 147-03. 6, Khan, Asad, West, 145-05. 7, Smith, Michael, Capital, 141-05. 8, Bartsch, Emmit, Senior, 140-02. 9, Lee, Michael, Flathead, 136-04. 10, Saberhagen, Ethan, Senior, 133-10. 11, Townsend, Roscoe, Bozeman, 131-03. 12, Miller, Blade, West, 130-07. 13, Jenks, Justin, Capital, 126-10. 14, Akina, Alec, Bozeman, 124-08. 15, Benson, Chase, Helena, 124-03. 16, Chargois, Isaiah, CMR, 123-08. 17, Noah, Joshua, Bozeman, 119-10. 18, Poetzl, Garrison, Senior, 118-08. 18, Hilborn, Grayson, Helena, 118-08. 20, Hairston, Keandre, Great Falls, 117-08. 21, Walchholz, George, Helena, 117-03. 22, McNeil, Kaleb, Skyview, 117-01. 23, Broussard, Kory, Capital, 113-11. 24, Clark, Hunter, CMR, 111-08. 25, Jovich, Spencer, Great Falls, 108-02. 26, Spitzer, Jordan, Skyview, 107-04. 27, Stockton, Dan, Helena, 106-07. 28, Manger, Rielly, Flathead, 104-09. 29, Clark, Matthew, Skyview, 104-06. 30, Smith, Cole, Flathead, 102-04.50. 31, Winkler, Kyle, Great Falls, 101-11. 32, Wilks, Nicholas, Senior, 97-04. 33, Kiedrowski, Jake, Skyview, 68-07.

Girls Discus Throw

1, Floerschinger, Shanna, Helena, 112-07. 2, Kananen, Halie, Capital, 110-03. 3, Toth, Emerald, Bozeman, 104-05. 4, Kelly, Bridget, Bozeman, 101-00. 5, Dunlap, Kindra, Helena, 100-04. 6, Key, Meagan, Capital, 100-01. 7, Johannes, Kenzie, West, 98-06. 8, Clare, Jordyn, Flathead, 97-06. 9, Borland, Adele, West, 96-08. 10, Kurk, Bailee, West, 96-05. 11, Hammond, Celestia, Skyview, 94-09. 12, Dimich, Caroline, Senior, 93-09. 13, Tolman, Megan, Helena, 91-09. 14, Cosby, Shana, CMR, 91-06. 15, Holland, Tea, Skyview, 90-11. 16, Pirtz, Matalin, West, 90-05. 17, Blanc, Morgann, Flathead, 88-11. 18, Ludlow, Hannah, Capital, 88-05. 19, Cross, April, Senior, 87-08. 20, Little, Molly, Skyview, 86-02. 21, Harmon, Korissa, Bozeman, 85-09. 21, Anderson, Mariah, Senior, 85-09. 23, Schmidt, Jourdyn, Great Falls, 85-06. 24, Beer, Kaylee, CMR, 84-01. 25, Gillespie, Kelsey, Flathead, 83-04. 26, Angwin, Sarah, Bozeman, 83-01. 27, Slade, Haddy, Senior, 83-00. 28, Dole, Emma, Helena, 79-10. 29, Marlowe, Cassi, Great Falls, 78-00. 30, Davis, Twila, Capital, 75-11. 31, Hagen, Gabby, CMR, 75-02. 32, Wanago, Courtney, Great Falls, 56-02.

Boys Javelin Throw

1, Pepin, Trevor, CMR, 174-07. 2, Booth, Bram, Flathead, 165-03. 3, Jensen, Lane, CMR, 159-04. 4, Manning, Dalton, Flathead, 159-03. 5, Broussard, Kory, Capital, 152-08. 6, Canty, Trevor, West, 148-06. 7, Mcallister, Patrick, CMR, 148-05. 7, Duncan, MacKenzie, Capital, 148-05. 9, Harrell, Austin, West, 146-06. 10, Townsend, Roscoe, Bozeman, 143-05. 11, Valentine, Jerry, Senior, 142-11. 12, Alvarez, Jared, Skyview, 142-02. 13, Maehl, Andy, Senior, 141-01. 14, Bone, Jesse, Skyview, 139-01. 15, Harris, Wilson, West, 134-09. 16, Evanoff, Ward, Flathead, 132-08. 17, Hairston, Keandre, Great Falls, 132-05. 18, McMillan, Tre, Helena, 132-01. 19, Wilson, Logan, Flathead, 132-00. 20, Henderson, Brooks, Senior, 131-00. 21, Campbell, Brenden, Great Falls, 130-08. 22, Schneider, Seth, Capital, 128-11. 23, Spitzer, Jordan, Skyview, 127-00. 24, Thyrude, Ty, Skyview, 124-07. 25, Bodine, Corbin, Senior, 123-03. 26, Skunkcap, Larry, Great Falls, 117-03. 27, Quick, Conor, Capital, 116-07.

Girls Javelin Throw

1, Hammond, Celestia, Skyview, 135-02. 2, Wisher, Alyssa, Flathead, 127-01. 3, Cosby, Shana, CMR, 120-04. 4, Shephard, Brittania, Capital, 116-00. 5, Wrigg, Lexi, Capital, 115-06. 6, Sherwood, Lizzie, Flathead, 114-11. 7, Floerschinger, Shanna, Helena, 114-03. 8, Krantz, Taeylr, Helena, 112-06.25. 9, Cross, April, Senior, 111-06. 10, Wheeler, Hannah, Bozeman, 109-04. 11, Woodland, Kendra, Helena, 105-01. 12, Jurovich, Anna, West, 102-04. 13, Jimenez, Raquel, West, 101-09.75. 14, Gordon, Kaitlyn, West, 101-01. 15, Gilcher, Kylee, CMR, 96-08.75. 16, Warren, Hailey, Capital, 93-11. 17, Bradshaw, Kennadi, Bozeman, 93-09. 18, Marburger, Elena, Flathead, 90-09. 19, Schmidt, Jourdyn, Great Falls, 90-06. 20, Nielsen, Addie, Senior, 89-07. 21, Williams, Telisha, Senior, 88-05. 22, Marlowe, Cassi, Great Falls, 85-10.75. 23, Krivic, Lauren, West, 85-07.25. 24, Armer, Shayna, Skyview, 85-00.50. 25, Gillespie, Lydia, Great Falls, 83-11. 26, Volbrecht, Bailey, Senior, 8203.25. 27, Nelson, Macey, Skyview, 77-10.50. 28, D'Agostino, Josie, Bozeman, 76-08. 29, Nelson, Heidi, Skyview, 68-06.75.

Boys Shot Put

1, Deming, Braydon, West, 52-00. 2, Deming, Bryson, West, 50-07. 3, McCracken, Josh, Flathead, 50-01. 4, Smith, Michael, Capital, 49-05.50. 5, Benson, Chase, Helena, 49-03. 6, Poetzl, Garrison, Senior, 48-09. 7, Peterson, David, Capital, 48-06. 8, Jenks, Justin, Capital, 47-00. 9, Wessel, Cade, Bozeman, 45-02.50. 10, Noah, Joshua, Bozeman, 44-10.50. 11, Stockton, Dan, Helena, 44-09. 12, Quick, Conor, Capital, 44-05.75. 13, Hegg, Hayden, Senior, 44-03.50. 14, Lee, Michael, Flathead, 44-00.50. 15, Herzog, Gus, Helena, 43-06.75. 16, Bartsch, Emmit, Senior, 43-05.25. 17, McNeil, Kaleb, Skyview, 42-10.50. 18, Akina, Alec, Bozeman, 42-02.50. 19, Walchholz, George, Helena, 42-01. 19, Spring, Aaric, West, 42-01. 21, Miller, Blade, West, 42-00.75. 22, Smith, Cole, Flathead, 41-04.50. 23, Johnston, Jack, Skyview, 40-11. 24, Chargois, Isaiah, CMR, 40-07.50. 25, Saberhagen, Ethan, Senior, 40-02. 26, Sundly, Layne, CMR, 39-10.25. 27, Kindler, Caleb, CMR, 39-01.50. 28, Clark, Matthew, Skyview, 38-06. 29, Wilkes, Cody, CMR, 36-07. 30, Winkler, Kyle, Great Falls, 36-04.75. 30, Jovich, Spencer, Great Falls, 36-04.75. 32, Hendrickson, Cole, Great Falls, 35-11.

Girls Shot Put

1, Floerschinger, Shanna, Helena, 39-10.25. 2, Toth, Emerald, Bozeman, 38-06.75. 3, Kananen, Halie, Capital, 37-03. 4, Tolman, Megan, Helena, 36-03.50. 5, Dunlap, Kindra, Helena, 34-10. 6, Dole, Emma, Helena, 34-00.25. 7, D'Agostino, Josie, Bozeman, 33-07.25. 8, Cosby, Shana, CMR, 33-05.50. 9, Hammond, Celestia, Skyview, 32-03.25. 10, Key, Meagan, Capital, 32-02.75. 11, Shephard, Brittania, Capital, 32-01.50. 12, Harmon, Korissa, Bozeman, 31-04. 13, Beer, Kaylee, CMR, 31-00.50. 14, Renova, Lilia, Senior, 31-00.25. 15, Martinez, Alysia, Senior, 30-10. 16, Ludlow, Hannah, Capital, 30-06. 17, Olson, Ashley, Senior, 30-04.50. 18, Little, Molly, Skyview, 30-00.75. 19, May, Mariah, Bozeman, 30-00. 20, Johns, Breanna, CMR, 29-09.25. 21, Marburger, Elena, Flathead, 29-05. 22, Holland, Tea, Skyview, 29-04.75. 23, Marlowe, Cassi, Great Falls, 29-03.50. 24, Blanc, Morgann, Flathead, 28-04.25. 25, Braun, Ashlyn, Skyview, 27-09. 26, Wagner, Jalen, Senior, 27-01. 27, Wooten, Briana, Great Falls, 26-11.50. 28, Borland, Adele, West, 25-06.

Fairfield-Belt Invite
Girls 100 Meter Dash Finals:

1. Bohlman, Alex, Seeley-Swan, 13.12; 2. Durocher, Payge, Choteau, 13.13; 3. Simensen, Alex, Glasgow, 13.37; 4. Kleinjan, Kailey, Chinook, 13.52; 5. Gannon, Leah, Fort Benton, 13.54; 6. Schmitt, Kenzie, Fairfield, 13.58; 7. Stern, Savannah, Choteau, 13.66; 8. Kulczyk, Jordan, Glasgow, 13.67; 9. Rasmussen, Paige, Choteau, 13.72; 10. Meissner, Ginny, Belt, 13.80; 11. Molyneaux, Megan, Chinook, 13.84; 12. Jorgensen, Maggie, Lincoln, 13.89; 13. Durbin, Sierra, Moore, 13.90; 14. Browning, Shelby, Winnett-Grass Range, 13.95; 15. Bergum, Brianna, Moore, 13.97; 16. Spicher, Sheridan, North Star, 13.99; 17. Stump, Kylee, Poplar, 14.00; 18. Hertel, Mamie, Moore, 14.01; 19. Drivdahl, Ember, Hobson, 14.04; 20. Nunn, Jacy, Winnett-Grass Range, 14.05; 21. Schlotter, Ashtyn, Cascade, 14.12; 22. Johnson, Aria, Dutton-Brady, 14.15; 23. Mindt, Sophia, Great Falls Central Catholic, 14.16; 24. Vatrova, Karolina, Power, 14.17; 24. Steinbach, Allie, Fairfield, 14.17; 26. Bolhman, Andi, Seeley-Swan, 14.21; 27. Sappington, Felicia, Centerville, 14.23; 28. Randel, Kyra, Denton-Geyser-Stanford, 14.24; 29. Pegar, Lisa, Big Sandy, 14.32; 30. Hinchey, Madison, Seeley-Swan, 14.51; 31. Wiegand, Madison, Simms, 14.52; 32. Neibauer, Taylor, Chinook, 14.54; 33. Strumpfer, Cera, Seeley-Swan, 14.61; 34. Cicon, Madison, Simms, 14.66; 35. Cline, Jaylyn, Big Sandy, 14.78; 36. Marshall, Ariana, Centerville, 14.80; 37. Spurzem, Savannah, Cascade, 14.90; 38. Finke, Grace, Big Sandy, 14.95; 38. Owens, Liz, North Toole County(Sunburst), 14.95; 40. Buley, Raija, Cascade, 15.07; 41. Little, Aubrey, Centerville, 15.11; 42. Wolf Chief, Maddie, Box Elder, 15.30; 42. Leader, Jenna, Big Sandy, 15.30; 44. Four Star, Hailey, Poplar, 15.54; 45. Lappier, Kelsey, Cascade, 15.88; 46. Stevenson, Claire, Hobson, 15.92; 47. Becker, Maria, North Toole County(Sunburst), 16.13; 48. Croft, Macy, Fort Benton, 16.28; 49. Rodriquez, Karen, North Toole County(Sunburst), 16.39; 50. Schelehov, Catherine, Great Falls Central Catholic, 16.58; 51. McCosco, Madison, Lincoln, 16.89; 52. Russell, Tai, Box Elder, 17.19; 53. Oakley, Ruthie, Fairfield, 17.21; 54. Vincent, Kristen, Hobson, 17.77. 
Girls 200 Meter Dash:
1. Bohlman, Alex, Seeley-Swan, 26.27; 2. Gannon, Leah, Fort Benton, 26.68; 3. Durocher, Payge, Choteau, 26.79; 4. Meissner, Ginny, Belt, 27.40; 5. Anderson, Sara, Belt, 27.65; 6. Stern, Savannah, Choteau, 27.68; 7. Kleinjan, Kailey, Chinook, 27.77; 8. Bergum, Brianna, Moore, 28.39; 9. Drivdahl, Ember, Hobson, 28.61; 10. Molyneaux, Megan, Chinook, 28.67; 11. Bolhman, Andi, Seeley-Swan, 28.77; 12. Spicher, Sheridan, North Star, 28.95; 13. Chaffin, Rochelle, Chinook, 29.01; 14. Schmitt, Kenzie, Fairfield, 29.48; 15. Stump, Kylee, Poplar, 29.54; 16. Johnson, Aria, Dutton-Brady, 29.60; 17. Liebelt, Karissa, Glasgow, 30.17; 18. Pegar, Lisa, Big Sandy, 30.26; 19. Vincent, Kristen, Hobson, 30.27; 20. Arnst, Emmi, Fort Benton, 30.50; 21. Finke, Grace, Big Sandy, 30.88; 22. Browning, Tawny, Winnett-Grass Range, 31.44; 23. Owens, Liz, North Toole County(Sunburst), 31.60; 24. Spurzem, Savannah, Cascade, 32.21; 25. Wolf Chief, Maddie, Box Elder, 32.25; 26. Marshall, Ariana, Centerville, 32.44; 27. Little, Aubrey, Centerville, 32.74; 28. Chandler, Kendall, Box Elder, 32.92; 29. Four Star, Hailey, Poplar, 33.18; 30. Becker, Maria, North Toole County(Sunburst), 33.31; 31. Rodriquez, Karen, North Toole County(Sunburst), 34.17; 32. Russell, Tai, Box Elder, 35.86; 33. Oakley, Ruthie, Fairfield, 36.17; 34. McCosco, Madison, Lincoln, 36.98; --. Stevenson, Claire, Hobson, DQ. 
Girls 400 Meter Dash:
1. Simensen, Alex, Glasgow, 1:03.63; 2. Jamison, Anna, Chester/Joplin-Inverness, 1:05.78; 3. Stern, Savannah, Choteau, 1:06.49; 4. Vincent, Kristen, Hobson, 1:06.55; 5. Sappington, Felicia, Centerville, 1:06.56; 6. Evans, Alia, Fort Benton, 1:08.17; 7. Brinkerhoff, Layla, Fort Benton, 1:08.39; 8. Jensen, Maggie, Power, 1:08.64; 9. Stump, Kylee, Poplar, 1:09.14; 10. Nielsen, Brinlie, Glasgow, 1:09.48; 11. Finke, Grace, Big Sandy, 1:10.90; 12. Hoyer, Kassie, Belt, 1:10.95; 13. Fraser, Kayona, Chester/Joplin-Inverness, 1:12.02; 14. Johnson, Lincy, Chinook, 1:13.17; 15. Stevenson, Claire, Hobson, 1:14.31; 16. Wolf Chief, Maddie, Box Elder, 1:14.60; 17. Martinez, Lucia, Choteau, 1:14.64; 18. Reeve, Tasha, Dutton-Brady, 1:16.12; 19. Koon, Haylee, North Toole County(Sunburst), 1:17.14; 20. Thomas, Alyssa, Hobson, 1:19.35; 21. Chandler, Kendall, Box Elder, 1:19.69; 22. Russell, Tai, Box Elder, 1:21.27; 23. McCosco, Madison, Lincoln, 1:37.27. 
Girls 800 Meter Run:
1. Weingart, Kita, Winnett-Grass Range, 2:26.29; 2. Robbins, Stephanie, Seeley-Swan, 2:33.12; 3. Bowers, Kaitlin, Choteau, 2:37.43; 4. Fossum, Teagan, Glasgow, 2:38.01; 5. Harvey, Katelin, North Star, 2:44.17; 6. McWilliams, Alexis, Fairfield, 2:45.58; 7. Shumaker, Kennadi, Cascade, 2:47.19; 8. Nielsen, Brinlie, Glasgow, 2:47.99; 9. Cummings, Kacie, Cascade, 2:49.93; 10. Martinez, Lucia, Choteau, 2:58.79; 11. Hale, Andrea, Poplar, 3:00.26; 12. Maruska, Jessie, Power, 3:01.21; 13. Stern, Shay, Choteau, 3:03.98; 14. Wahl, Molly, Dutton-Brady, 3:04.16; 15. Thomas, Alyssa, Hobson, 3:07.56; 16. Whiteman, Alexis, Poplar, 3:14.12. 
Girls 1600 Meter Run:
1. Robbins, Stephanie, Seeley-Swan, 5:33.78; 2. Bird, Kaitlyn, Fort Benton, 5:34.43; 3. Bowers, Kaitlin, Choteau, 5:56.53; 4. Fossum, Teagan, Glasgow, 6:01.95; 5. Westby, Brooke, Glasgow, 6:09.95; 6. McWilliams, Alexis, Fairfield, 6:10.45; 7. Eike, Christina, Hobson, 6:11.41; 8. Shumaker,Kennadi, Cascade, 6:11.90; 9. Harvey, Katelin, North Star, 6:12.27; 10. Derks, Chloe, Hobson, 6:16.57; 11. Browning, Tawny, Winnett-Grass Range, 6:17.34; 12. Guttenberg, Morgan, Glasgow, 6:22.40; 13. Murphy, Makayla, Belt, 6:34.99; 14. Paul, Makayla, Centerville, 6:35.61; 15. Reichelt, Maddy, Big Sandy, 6:41.79; 16. Winder, Lauren, Belt, 6:45.91; 17. Taylor, Kimberly, Fort Benton, 6:47.61; 18. Weber, Faith, Dutton-Brady, 6:59.23; 19. Shields, Jessica, Poplar, 7:09.59; 20. Bernard, Nicole, Denton-Geyser-Stanford, 7:53.48. 
Girls 3200 Meter Run:
1. Eike, Christina, Hobson, 12:56.86; 2. Weingart, Kita, Winnett-Grass Range, 13:02.01; 3. Westby, Brooke, Glasgow, 13:32.58; 4. Derks, Chloe, Hobson, 13:36.69; 5. Guttenberg, Morgan, Glasgow, 13:57.59; 6. Paul, Makayla, Centerville, 14:07.20; 7. Reichelt, Maddy, Big Sandy, 14:20.24; 8. Weber, Faith, Dutton-Brady, 14:42.65; 9. Murphy, Makayla, Belt, 14:46.20; 10. Taylor, Kimberly, Fort Benton, 14:50.45; 11. Winder, Lauren, Belt, 14:52.50; 12. Feland, McKoy, North Toole County(Sunburst), 17:54.49. 
Girls 100 Meter Hurdles:
1. Drivdahl, Ember, Hobson, 16.56; 2. Steinbach, Allie, Fairfield, 17.31; 3. Stoltz, Mariah, Valier, 17.38; 4. Anderson, Sara, Belt, 18.04; 5. Miller, Ashley, Seeley-Swan, 18.10; 6. Schlotter, Ashtyn, Cascade, 18.43; 7. Spicher, Sheridan, North Star, 18.52; 8. Murnion, Kendra, Winnett-Grass Range, 18.55; 9. Hitchcock, Aubree, Dutton-Brady, 18.60; 10. Sappington, Felicia, Centerville, 18.67; 11. Neibauer, Taylor, Chinook, 19.04; 12. Douglas, Mikayla, Cascade, 19.51; 13. Hagadone, Emily, Poplar, 19.66; 14. Stoker, Haley, Belt, 20.34; 15. Weber, Grace, Dutton-Brady, 20.42; 16. Jamison, Anna, Chester/Joplin-Inverness, 20.45; 17. Hansen, Katelyn, North Star, 20.58; 18. Koon, Haylee, North Toole County(Sunburst), 21.07; 19. Oakley, Ruthie, Fairfield, 22.33; 20. West, Janae, North Star, 22.35; 21. Sallee, Alaina, Glasgow, 22.75; --. Rasmussen, Paige, Choteau, DQ. 
Girls 300 Meter Hurdles:
1. Stoltz, Mariah, Valier, 48.65; 2. Bird, Kaitlyn, Fort Benton, 49.43; 3. Anderson, Sara, Belt, 49.62; 4. Durbin, Sierra, Moore, 51.91; 5. Murnion, Kendra, Winnett-Grass Range, 53.31; 6. Steinbach, Allie, Fairfield, 53.45; 7. Schlotter, Ashtyn, Cascade, 53.74; 8. Mindt, Sophia, Great Falls Central Catholic, 55.30; 9. Hagadone, Emily, Poplar, 55.82; 10. Sallee, Alaina, Glasgow, 55.85; 11. Douglas, Mikayla, Cascade, 56.47; 12. Pedersen, Lily, North Star, 56.56; 13. Stoker, Haley, Belt, 59.37; 14. Kapperud, Hali, North Star, 1:02.77; 15. Oakley, Ruthie, Fairfield, 1:06.94. 
Girls 4x100 Meter Relay:
1. Choteau 'A' (Durocher, Payge 11, Durocher, Payton 11, Stern, Savannah 11, Rasmussen, Paige 9), 51.64; 2. Belt 'A' (Anderson, Sara 11, Cooper, Bailey 12, McCafferty, Olivia 12, Meissner, Ginny 12), 52.80; 3. Seeley-Swan 'A' (Strumpfer, Cera 11, Bohlman, Lulu 10, Bohlman, Alex 11, Mercer, Lily 9), 53.01; 4. Glasgow 'A' (Chappell, Bailey 10, Kulczyk, Jordan 11, Simensen, Alex 12, Kolstad, Emily 9), 53.40; 5. Chinook 'A' (Molyneaux, Megan 9, Ellison, Abigail 10, Chaffin, Rochelle 11, Kleinjan, Kailey 12), 53.44; 6. Fort Benton 'A' (Thompson, Maddy 10, Evans, Alia 10, Arnst, Emmi 10, Gannon, Leah 9), 54.34; 7. Winnett-Grass Range 'A' (Nunn, Jacy 10, Browning, Sydney 9, Johnson, Piper 10, Browning, Shelby 12), 56.06; 8. Cascade 'A' (Schlotter, Ashtyn 10, Buley, Raija 10, Schwindt, Ember 11, Spurzem, Savannah 10), 56.19; 9. Dutton-Brady 'A' (Cox, Jamie 12, Hitchcock, Aubree 12, Johnson, Aria 9, Reeve, Taylor 12), 56.58; 10. Chester/Joplin-Inverness 'A' (Goldhahn, Lauryn 9, Fraser, Kayona 10, Knapton, Kendahl 10, Jamison, Anna 9), 56.71; 11. Big Sandy 'A' (Pegar, Lisa 12, Leader, Jenna 10, Finke, Grace 9, Cline, Jaylyn 9), 56.91; 12. Power 'A' (Rehm, Wednesday 11, Jensen, Maggie 9, Vatrova, Karolina 10, Maruska, Jessie 9), 57.20; 13. Simms 'A' (Widhalm, Brianna 10, Bloom, Maddie 9, Wolfe, Serentiy 11, Wiegand, Madison 9), 57.66; 14. Centerville 'A' (Sappington, Felicia 12, Little, Aubrey 10, Marshall, Ariana 10, Six, Emma 10), 57.71; 15. North Star 'A' (Kapperud, Hali 10, Hansen, Katelyn 10, Pedersen, Lily 10, Harvey, Katelin 10), 58.92; 15. Geraldine Public 'A' (McCullough, Bentley 9, Nack, Makae 12, Patterson, Brooklynn 11, Rios, Tara 12), 58.92; 17. North Toole County(Sunburst) 'A' (Koon, Haylee 11, Becker, Maria 9, Rodriquez, Karen 11, Owens, Liz 12), 1:00.52. 
Girls 4x400 Meter Relay:
1. Fort Benton 'A' (Bird, Kaitlyn 11, Evans, Alia 10, Brinkerhoff, Layla 10, Gannon, Leah 9), 4:26.84; 2. Belt 'A' (Meissner, Ginny 12, Urick, Dani 10, Hoyer, Kassie 11, Anderson, Sara 11), 4:31.09; 3. Glasgow 'A' (Nielsen, Brinlie 11, Guttenberg, Morgan 11, Westby, Brooke 9, Kolstad, Emily 9), 4:38.57; 4. Winnett-Grass Range 'A' (Browning, Shelby 12, Murnion, Kendra 10, Browning, Sydney 9, Weingart, Kita 11), 4:43.08; 5. Cascade 'A' (Schlotter, Ashtyn 10, Cummings, Kacie 12, Schwindt, Ember 11, Shumaker, Kennadi 9), 4:48.28; 6. Dutton-Brady 'A' (Hitchcock, Aubree 12, Johnson, Aria 9, Reeve, Tasha 10, Reeve, Taylor 12), 4:56.86; 7. Big Sandy 'A' (Leader, Jenna 10, Cline, Jaylyn 9, Finke, Grace 9, Pegar, Lisa 12), 4:58.06; 8. Poplar 'A' (Stump, Kylee 11, Hagadone, Emily 11, Hale, Andrea 9, Whiteman, Alexis 10), 5:03.00; 9. Simms 'A' (Harris, Avery 10, Thomas, Tori 10, Wiegand, Mackenzie 9, Wolfe, Serentiy 11), 5:05.91; 10. North Star 'A' (Kapperud, Hali 10, Hansen, Katelyn 10, Farinas, Mystic 11, Harvey, Katelin 10), 5:11.49. 
Girls High Jump:
1. Urick, Dani, Belt, 5-04; 2. Bohlman, Alex, Seeley-Swan, 5-00; 3. King, Kaylee, Glasgow, 4-10; 4. Vincent, Kristen, Hobson, 4-08; 4. Drivdahl, Ember, Hobson, 4-08; 6. Hoyer, Kassie, Belt, J4-08; 7. Schmitt, Kenzie, Fairfield, J4-08; 8. Dietz, Jerilyn, Lincoln, 4-06; 8. Browning, Sydney, Winnett-Grass Range, 4-06; 8. Jolma, Brynn, Winnett-Grass Range, 4-06; 8. Durocher, Payge, Choteau, 4-06; 8. Evans, Alia, Fort Benton, 4-06; 8. Hertel, Mamie, Moore, 4-06; 14. Poindexter, Ally, Geraldine Public, 4-04; 14. Jamison, Anna, Chester/Joplin-Inverness, 4-04; 14. Sallee, Alaina, Glasgow, 4-04; 17. Suek, Amber, Dutton-Brady, 4-02; 17. Lackner, Teia, Valier, 4-02; 17. Durbin, Sierra, Moore, 4-02; 17. Nack, Makae, Geraldine Public, 4-02; 21. Smelser, Hope, Power, 4-00; 21. West, Janae, North Star, 4-00; 21. Wolf Chief, Maddie, Box Elder, 4-00; 21. Wiegand, Madison, Simms, 4-00; 21. Ninahuanca, Karissa, Lincoln, 4-00; 21. Marshall, Ariana, Centerville, 4-00; 21. Donaldson, Addie, Denton-Geyser-Stanford, 4-00; --. Randel, Cassidy, Denton-Geyser-Stanford, NH; --. Kurtz, Megan, North Star, NH.
Girls Pole Vault:
1. Strumpfer, Cera, Seeley-Swan, 8-06; 2. Thompson, Maddy, Fort Benton, 8-00; 3. Kaiser, Katie, Glasgow, J8-00; 4. Stoltz, Mariah, Valier, J8-00; 5. Nack, Makae, Geraldine Public, 7-06; 6. West, Janae, North Star, J7-06; 7. Simensen, Alex, Glasgow, J7-06; 8. Rehm, Wednesday, Power, 7-00; 8. Morse, Autumn, Seeley-Swan, 7-00; 8. King, Kaylee, Glasgow, 7-00; 8. Pedersen, Lily, North Star, 7-00; 12. Donaldson, Addie, Denton-Geyser-Stanford, 6-06; 13. Farinas, Mystic, North Star, 6-00; 13. Buley, Raija, Cascade, 6-00; --. Kurtz, Megan, North Star, NH. 
Girls Long Jump West Pit:
1. Kulczyk, Jordan, Glasgow, 15-01; 2. Gannon, Leah, Fort Benton, 15-00.50; 3. Liebelt, Karissa, Glasgow, 15-00.25; 4. Bergum, Brianna, Moore, 14-07.75; 5. McCafferty, Olivia, Belt, 14-03.50; 6. Durocher, Payton, Choteau, 14-01.75; 7. Chaffin, Rochelle, Chinook, 14-01.50; 8. Rasmussen, Paige, Choteau, 14-00; 8. Steinbach, Allie, Fairfield, 14-00; 10. Dauwalder, Lori, Fairfield, 13-11; 11. Hertel, Mamie, Moore, 13-08.75; 12. Bohlman, Lulu, Seeley-Swan, 13-08.25; 13. Cooper, Bailey, Belt, 13-07.75; 14. Miller, Ashley, Seeley-Swan, 13-06.50; 14. Randel, Kyra, Denton-Geyser-Stanford, 13-06.50; 16. Fraser, Kayona, Chester/Joplin-Inverness, 13-02.50; 16. Vatrova, Karolina, Power, 13-02.50; 18. Brinkerhoff, Layla, Fort Benton, 13-00; 19. Jorgensen, Maggie, Lincoln, 12-11.50; 20. Johnson, Piper, Winnett-Grass Range, 12-10.50; 21. Hinchey, Madison, Seeley-Swan, 12-10; 21. Ellison, Abigail, Chinook, 12-10; 23. Cline, Jaylyn, Big Sandy, 12-09.50; 24. Sallee, Alaina, Glasgow, 12-09.25; 25. Browning, Sydney, Winnett-Grass Range, 12-09; 26. Stoker, Emily, Belt, 12-08.25; 26. Pedersen, Lily, North Star, 12-08.25; 28. Poindexter, Ally, Geraldine Public, 12-07.25; 29. Widhalm, Brianna, Simms, 12-06.50; 30. Stoker, Joely, Belt, 12-04.75; 31. Cooper, Morgan, Belt, 12-03; 31. Nunn, Jacy, Winnett-Grass Range, 12-03; 33. Jolma, Brynn, Winnett-Grass Range, 12-02.25; 34. Molyneaux, Megan, Chinook, 12-01.50; 35. Mindt, Sophia, Great Falls Central Catholic, 12-01; 36. Patterson, Brooklynn, Geraldine Public, 12-00; 37. Kapperud, Hali, North Star, 11-11; 38. Smelser, Hope, Power, 11-10.75; 39. Ninahuanca, Karissa, Lincoln, 11-08; 40. Johnson, Lincy, Chinook, 11-05.50; 41. West, Janae, North Star, 11-05.25; 42. Donaldson, Addie, Denton-Geyser-Stanford, 11-04.75; 42. Jensen, Maggie, Power, 11-04.75; 44. Christensen, Kacelyn, Fort Benton, 11-04; 45. Four Star, Hailey, Poplar, 11-00.50; 46. Moline, Josie, Geraldine Public, 11-00.25; 47. Wiegand, Madison, Simms, 10-11.50; 48. Chapdelaine, Tierra, Dutton-Brady, 10-09.50; 49. Wolf Chief, Maddie, Box Elder, 10-09; 50. Feldman, Grace, Dutton-Brady, 10-08.25; 51. Hale, Andrea, Poplar, 10-05.25; 52. Chandler, Kendall, Box Elder, 10-03.50; 53. Stern, Shay, Choteau, 10-01.25; 54. Burtchett, Lauren, Geraldine Public, 9-09.75; 55. Russell, Tai, Box Elder, 9-08.50; 56. Croft, Macy, Fort Benton, 9-08; 57. Wahl, Molly, Dutton-Brady, 9-06; 58. Thomas, Alyssa, Hobson, 9-04.75; 59. Belcourt, Tesla, Box Elder, 8-06.75; --. Browning, Shelby, Winnett-Grass Range, ND; --. Kurtz, Megan, North Star, ND; --. Reichelt, Sophia, Big Sandy, ND; --. Greven, Zoe, Centerville, ND. 
Girls Triple Jump West Pit:
1. Steinbach, Allie, Fairfield, 32-06.75; 2. Rasmussen, Paige, Choteau, 31-09; 3. Dauwalder, Lori, Fairfield, 31-00.50; 4. Nack, Makae, Geraldine Public, 30-09; 5. Randel, Kyra, Denton-Geyser-Stanford, 30-06.50; 6. Miller, Ashley, Seeley-Swan, 30-03.50; 7. Ellison, Abigail, Chinook, 30-00.50; 8. Cooper, Bailey, Belt, 29-11.25; 9. Goldhahn, Lauryn, Chester/Joplin-Inverness, 29-08.50; 10. Cooper, Morgan, Belt, 29-07.50; 11. Liebelt, Karissa, Glasgow, 29-05; 12. Bohlman, Lulu, Seeley-Swan, 29-04.50; 13. Hitchcock, Aubree, Dutton-Brady, 29-01; 14. Chaffin, Rochelle, Chinook, 28-11.50; 15. Rehm, Wednesday, Power, 28-08.50; 15. Leader, Jenna, Big Sandy, 28-08.50; 17. Arnst, Emmi, Fort Benton, 28-07.50; 18. Jorgensen, Maggie, Lincoln, 28-06; 19. Pedersen, Lily, North Star, 28-05.50; 19. Sallee, Alaina, Glasgow, 28-05.50; 21. Stoker, Emily, Belt, 28-00.50; 22. Smelser, Hope, Power, 27-05; 23. Johnson, Lincy, Chinook, 27-03.50; 24. Murnion, Kendra, Winnett-Grass Range, 27-02; 25. Weber, Grace, Dutton-Brady, 27-01; 25. Kapperud, Hali, North Star, 27-01; 27. Molyneaux, Megan, Chinook, 26-10.25; 28. Poindexter, Ally, Geraldine Public, 26-09.50; 29. Shumaker, Kennadi, Cascade, 26-07; 30. Patterson, Brooklynn, Geraldine Public, 26-06.50; 31. Jolma, Brynn, Winnett-Grass Range, 26-05; 32. Widhalm, Brianna, Simms, 26-01; 33. Jensen, Maggie, Power, 25-07.50; 34. Ninahuanca, Karissa, Lincoln, 25-07; 35. Donaldson, Addie, Denton-Geyser-Stanford, 24-08; --. Browning, Sydney, Winnett-Grass Range, ND; --. Kurtz, Megan, North Star, ND; --. Christensen, Kacelyn, Fort Benton, ND; --. Burtchett, Lauren, Geraldine Public, ND; --. Moline, Josie, Geraldine Public, ND. 
Girls Shot Put:
1. Clark, Shyanne, Geraldine Public, 36-11.25; 2. Nack, Coya, Geraldine Public, 36-06; 3. Reeve, Taylor, Dutton-Brady, 33-07.75; 4. Stoker, Emily, Belt, 32-11; 4. Spicher, Graysen, North Star, 32-11; 6. Randel, Cassidy, Denton-Geyser-Stanford, 31-04; 7. Grimes, Tessa, Seeley-Swan, 29-11.75; 8. Spicher, Sheridan, North Star, 29-06.75; 9. McCafferty, Olivia, Belt, 29-06.25; 10. Genia, Keally, Poplar, 29-03.50; 11. Koon, Haylee, North Toole County(Sunburst), 28-08.25; 12. Elliot, Brooke, Chinook, 28-05.50; 13. Christian, Kodie, North Toole County(Sunburst), 28-03.25; 14. Robbins, Chloe, Seeley-Swan, 28-02.25; 15. Hart, Randi, Simms, 27-10.25; 16. Jolma, Brynn, Winnett-Grass Range, 27-10; 17. Sloan, Natalie, Denton-Geyser-Stanford, 27-09.50; 18. Buley, Raija, Cascade, 27-08.25; 19. Cox, Jamie, Dutton-Brady, 27-03.25; 20. Lowe, Hallie, Fort Benton, 26-10.75; 21. Swanson, Jordan, Belt, 26-10; 21. Jurnee, Laforge, Rocky Boy, 26-10; 21. Lappier, Kelsey, Cascade, 26-10; 24. Mathews, Cynimon, Augusta, 26-08.75; 25. Belcourt, Tesla, Box Elder, 26-04.25; 26. McCullough, Bentley, Geraldine Public, 26-04; 27. Dietz, Jerilyn, Lincoln, 26-01.75; 28. Thomas, Tori, Simms, 25-11.25; 29. Rogers, Austin, Fairfield, 25-08.75; 30. Stoker, Haley, Belt, 25-07; 31. Hansen, Katelyn, North Star, 25-05.75; 32. Pease, Rochelle, Rocky Boy, 25-05; 33. Rios, Tara, Geraldine Public, 25-04.75; 34. Bloom, Maddie, Simms, 25-04.50; 35. Weber, Grace, Dutton-Brady, 25-04; 36. Sutherland, Janaeya, Poplar, 25-02.25; 37. Farinas, Mystic, North Star, 25-01.75; 38. Carpenter, Alexis, Seeley-Swan, 24-08.50; 39. Wombold, Mackenzie, Cascade, 24-05.25; 40. Nickels, Cordelia, Glasgow, 24-04; 41. Oats, Tallen, Box Elder, 24-02; 42. Owens, Liz, North Toole County(Sunburst), 24-00; 43. Sherman, Eleena, Poplar, 23-10; 44. Gunderson, Rachel, Chinook, 23-07.75; 44. Carl, Bailey, Simms, 23-07.75; 46. Schelehov, Catherine, Great Falls Central Catholic, 23-06; 47. Whiteman, Caitlyn, Poplar, 23-04.50; 48. Six, Madi, Centerville, 23-03; 49. Croft, Natise, Fort Benton, 23-01; 50. Fernandez, Christina, Belt, 22-09; 51. Hopkins, Dionna, Poplar, 22-08.25; 52. Mickelson, Hannah, Glasgow, 22-03.50; 53. Seaton, Alyx, Rocky Boy, 21-07.50; 54. Wiegand, Mackenzie, Simms, 21-06; 55. Harris, Avery, Simms, 21-04.25; 56. Stern, Shay, Choteau, 21-01; 57. Deserly, Abby, Poplar, 20-09.75; 58. Reeve, Tasha, Dutton-Brady, 20-02.50; 59. Templeton, Carly, Lincoln, 19-04.25; 60. Stevenson, Adia, Seeley-Swan, 19-04; 61. Burshia, Shanae, Poplar, 18-05.50; 62. Myers, Abby, Choteau, 18-01.
Girls Discus Throw:
1. Grimes, Tessa, Seeley-Swan, 100-03; 2. Spicher, Sheridan, North Star, 94-11; 3. Reeve, Taylor, Dutton-Brady, 94-02; 4. Nack, Coya, Geraldine Public, 92-01; 5. Christian, Kodie, North Toole County(Sunburst), 91-09; 6. Clark, Shyanne, Geraldine Public, 90-06; 7. Robbins, Chloe, Seeley-Swan, 83-06.50; 8. Rehm, Wednesday, Power, 81-07.50; 9. Elliot, Brooke, Chinook, 80-11; 10. Bloom, Maddie, Simms, 79-07.50; 11. Belcourt, Tesla, Box Elder, 77-06.50; 12. Gunderson, Rachel, Chinook, 76-01; 13. Cox, Jamie, Dutton-Brady, 75-05.50; 14. Whiteman, Caitlyn, Poplar, 74-07; 14. Burshia, Shanae, Poplar, 74-07; 16. Dietz, Jerilyn, Lincoln, 74-04; 17. Carpenter, Alexis, Seeley-Swan, 74-03; 18. Knapton, Kendahl, Chester/Joplin-Inverness, 73-06.50; 19. Harris, Avery, Simms, 73-02; 19. Thomas, Tori, Simms, 73-02; 21. Nickels, Cordelia, Glasgow, 72-01; 22. Oats, Tallen, Box Elder, 70-11; 23. Mickelson, Hannah, Glasgow, 70-05.50; 24. Lappier, Kelsey, Cascade, 70-03.50; 24. Genia, Keally, Poplar, 70-03.50; 26. Mathews, Cynimon, Augusta, 69-00; 26. Sherman, Eleena, Poplar, 69-00; 26. Rios, Tara, Geraldine Public, 69-00; 29. Sloan, Natalie, Denton-Geyser-Stanford, 68-05.50; 30. Weber, Grace, Dutton-Brady, 68-03.50; 31. Stoker, Joely, Belt, 68-03; 32. Hansen, Katelyn, North Star, 67-11.50; 33. Stoker, Haley, Belt, 67-05.50; 33. Rogers, Austin, Fairfield, 67-05.50; 35. Swanson, Jordan, Belt, 67-03; 35. Randel, Cassidy, Denton-Geyser-Stanford, 67-03; 37. Sutherland, Janaeya, Poplar, 66-00; 38. Six, Madi, Centerville, 65-09; 39. Taflan, Lilyann, Poplar, 65-01; 40. Schelehov, Catherine, Great Falls Central Catholic, 63-08.50; 41. Hopkins, Dionna, Poplar, 63-02.50; 42. Carl, Bailey, Simms, 61-02.50; 43. McCullough, Bentley, Geraldine Public, 59-11.50; 44. Croft, Natise, Fort Benton, 59-00; 45. Farinas, Mystic, North Star, 58-10; 46. Hart, Randi, Simms, 58-06; 47. Fernandez, Christina, Belt, 57-07; 48. Cicon, Madison, Simms, 57-06; 49. Pease, Rochelle, Rocky Boy, 55-06; 50. Becker, Maria, North Toole County(Sunburst), 54-04; 51. Feldman, Grace, Dutton-Brady, 53-09.50; 52. Seaton, Alyx, Rocky Boy, 53-04; 53. Bernard, Nicole, Denton-Geyser-Stanford, 52-10; 54. Suek, Amber, Dutton-Brady, 52-07; 55. Templeton, Carly, Lincoln, 52-01; 56. Feland, McKoy, North Toole County(Sunburst), 51-02.50; 57. Wombold, Mackenzie, Cascade, 47-10.50; 58. Wiegand, Mackenzie, Simms, 46-09; 59. Stevenson, Adia, Seeley-Swan, 45-09.50; --. Hansen, Andrea, Glasgow, ND. 
Girls Javelin Throw:
1. Bohlman, Alex, Seeley-Swan, 129-09; 2. Kulczyk, Jordan, Glasgow, 104-06; 3. Long, Katy, Highwood, 103-11; 4. Nack, Makae, Geraldine Public, 102-09; 5. Spicher, Graysen, North Star, 102-05; 6. Nack, Coya, Geraldine Public, 100-05; 7. Bloom, Maddie, Simms, 100-00; 8. Robbins, Chloe, Seeley-Swan, 97-09; 9. Dauwalder, Lori, Fairfield, 96-10; 10. Simensen, Alex, Glasgow, 92-01; 11. Fossum, Teagan, Glasgow, 91-06; 12. Elliot, Brooke, Chinook, 90-09; 13. Pimperton, Kerstyn, Belt, 89-06; 14. Farinas, Mystic, North Star, 88-11; 15. Knapton, Kendahl, Chester/Joplin-Inverness, 88-10; 16. Harris, Avery, Simms, 87-10; 17. Owens, Liz, North Toole County(Sunburst), 87-07; 18. Kaiser, Katie, Glasgow, 87-02; 19. Rehm, Wednesday, Power, 87-00; 20. Arnst, Emmi, Fort Benton, 86-01; 21. Gunderson, Rachel, Chinook, 81-09; 22. Cicon, Madison, Simms, 79-10; 23. Christian, Kodie, North Toole County(Sunburst), 79-08; 24. Hoyer, Kassie, Belt, 79-03; 25. Lappier, Kelsey, Cascade, 78-09; 26. Wombold, Mackenzie, Cascade, 78-07; 27. Swanson, Jordan, Belt, 77-11; 28. McCullough, Bentley, Geraldine Public, 77-10; 29. Hagadone, Emily, Poplar, 76-05; 30. Cox, Jamie, Dutton-Brady, 75-09; 31. West, Janae, North Star, 75-06; 32. Mathews, Cynimon, Augusta, 75-04; 33. Wolfe, Serentiy, Simms, 74-04; 34. Rios, Tara, Geraldine Public, 73-02; 35. Ninahuanca, Karissa, Lincoln, 72-11; 36. Fernandez, Christina, Belt, 72-06; 37. Pease, Rochelle, Rocky Boy, 70-04; 38. Hart, Randi, Simms, 70-02; 39. Lowe, Hallie, Fort Benton, 69-02; 40. King, Peytan, North Star, 68-09; 41. Larson, Taylor, Highwood, 68-05; 42. Johnson, Lincy, Chinook, 67-08; 43. Cline, Jaylyn, Big Sandy, 67-03; 44. Koon, Haylee, North Toole County(Sunburst), 67-01; 45. Cooper, Morgan, Belt, 66-04; 46. Leader, Jenna, Big Sandy, 66-01; 47. Rogers, Austin, Fairfield, 65-11; 47. Spurzem, Savannah, Cascade, 65-11; 49. Thomas, Tori, Simms, 65-00; 50. Stevenson, Claire, Hobson, 64-03; 51. Carl, Bailey, Simms, 60-09; 52. Suek, Amber, Dutton-Brady, 60-05; 53. Jorgensen, Maggie, Lincoln, 60-04; 54. Kurtz, Megan, North Star, 59-02; 55. Randel, Cassidy, Denton-Geyser-Stanford, 58-00; 56. Belcourt, Tesla, Box Elder, 56-09; 57. Stern, Shay, Choteau, 56-07; 58. Becker, Maria, North Toole County(Sunburst), 54-00; 59. Taflan, Lilyann, Poplar, 53-09; 59. Feland, McKoy, North Toole County(Sunburst), 53-09; 61. Seaton, Alyx, Rocky Boy, 49-04; 62. Wiegand, Mackenzie, Simms, 47-09; 63. Templeton, Carly, Lincoln, 47-07; 64. Oats, Tallen, Box Elder, 46-02; 65. Croft, Macy, Fort Benton, 37-06; 66. Mickelson, Hannah, Glasgow, 35-11; 67. Sloan, Natalie, Denton-Geyser-Stanford, 31-10; 68. Myers, Abby, Choteau, 29-03. 
Boys 100 Meter Dash:
1. Jay, Daylon, Conrad, 11.59; 2. Phillips, Benji, Glasgow, 11.65; 3. Allen, Dawson, Fairfield, 11.74; 4. Becker, Libien, Fairfield, 11.97; 5. Small, Kordell, Rocky Boy, 12.11; 6. Batson, Luke, Fairfield, 12.23; 7. Curry, Colten, Valier, 12.25; 8. Clotfelter, Isaac, Fairfield, 12.31; 9. Harwood, Eric, Conrad, 12.32; 10. Herbert, Trent, Glasgow, 12.36; 11. Paulsen, Bert, Conrad, 12.38; 12. Ehlers, Paul, North Toole County(Sunburst), 12.39; 12. Mycke, Hunter, Conrad, 12.39; 14. Snow, Jimmy, North Star, 12.42; 15. Connerton, Sawyer, Hobson, 12.43; 16. Bertha, Joey, Great Falls Central Catholic, 12.51; 17. Teasley, Michael, Great Falls Central Catholic, 12.52; 18. Fitzgerald, Gage, Lincoln, 12.55; 18. Spencer, JR, Geraldine Public, 12.55; 18. Woodhall, Rhet, Stanford/Geyser, 12.55; 21. Wilkins, Nick, Great Falls Central Catholic, 12.56; 22. Rushton, Logan, Simms, 12.57; 22. Mueller, Timo, Cascade, 12.57; 24. Robinson, Logan, Seeley-Swan, 12.58; 24. Bracha, Michael, Seeley-Swan, 12.58; 26. Lloyd, Garrett, Glasgow, 12.60; 27. Cunnington, Shaun, Dutton-Brady, 12.61; 28. Johnson, Quinton, Seeley-Swan, 12.68; 29. Nagy, Jackson, North Toole County(Sunburst), 12.70; 30. Jackson, Ryder, Cascade, 12.74; 31. Riphenburg, Zachary, Cascade, 12.78; 31. Tran, Tuyen, Poplar, 12.78; 31. Cali, Cameron, Stanford/Geyser, 12.78; 31. Cavalcante, Caue, Augusta, 12.78; 35. Gunderson, Logan, Glasgow, 12.79; 35. Cotton, Kyle, Centerville, 12.79; 37. Mikes, Mickey, Cascade, 12.84; 38. Lynch, Matthew, Cascade, 12.88; 39. Galbavy, Kade, Rocky Boy, 12.90; 40. Protsman, Keaton, Stanford/Geyser, 12.93; 41. Hill, Peyton, Power, 12.97; 42. Proff, Hunter, Dutton-Brady, 12.99; 43. Norskog, Carson, Stanford/Geyser, 13.01; 44. Schwarzbach, Eric, Big Sandy, 13.04; 45. RunningCrane, Wacey, Valier, 13.06; 46. Johnson, Leo, Box Elder, 13.11; 47. Hasbrouck, Ty, Fort Benton, 13.12; 48. Schmutzler, Benni, Dutton-Brady, 13.23; 49. Fritz, Garrett, Dutton-Brady, 13.33; 50. Tran, Kobe, Chester/Joplin-Inverness, 13.36; 51. Lee, Griffen, Fairfield, 13.41; 52. Dickinson, Riley, Great Falls Central Catholic, 13.42; 53. Williams, Jordan, North Toole County(Sunburst), 13.43; 54. Rouns, Blake, Dutton-Brady, 13.46; 55. Stepansky, Leonard, Lincoln, 13.49; 56. Caplette, Lane, Box Elder, 13.51; 57. Cunningham, Edward, Denton, 13.52; 58. Bird, Damon, Fort Benton, 13.56; 59. Hartman, Austin, Denton, 13.64; 60. WhiteTail, Tristian, Chinook, 13.65; 61. Kohut, Thomas, Simms, 13.67; 62. Murack, Ryan, Conrad, 13.73; 63. Paulsen, Brandon, Chinook, 13.74; 64. Spinler, Gavin, North Star, 13.75; 65. Marmon, Luke, Great Falls Central Catholic, 13.81; 66. Peltier, Kyle, Seeley-Swan, 13.92; 67. Caldwell, Harley, Choteau, 14.35; 68. Russell, Ennis, Box Elder, 14.40; 69. Hileman, Dakota, Lincoln, 14.48; 70. Schwarzbach, Tyler, Big Sandy, 14.54; 71. Werner, Jacob, Poplar, 14.62; 72. Morris, Corey, Chinook, 14.90; 73. Caplette, Dacen, Box Elder, 16.06; --. Pschernig, Erik, Simms, DQ; --. Morris, Tyrell, Denton, DQ. 
Boys 200 Meter Dash:
1. Haugrose, Koltin, Belt, 23.38; 2. Dugan, Nolan, Dutton-Brady, 24.55; 3. Small, Kordell, Rocky Boy, 24.77; 4. Curry, Colten, Valier, 24.91; 5. Belstad, Andru, Dutton-Brady, 24.98; 6. Becker, Libien, Fairfield, 25.09; 7. Stone, Taner, Choteau, 25.11; 8. Herbert, Trent, Glasgow, 25.27; 9. Paulsen, Bert, Conrad, 25.42; 9. Connerton, Sawyer, Hobson, 25.42; 11. Cotton, Kyle, Centerville, 25.62; 11. Bingham, Kevin, Hobson, 25.62; 13. Glaser, Brett, Glasgow, 25.80; 14. Robinson, Logan, Seeley-Swan, 25.81; 15. Hartman, Austin, Denton, 25.86; 16. Cavalcante, Caue, Augusta, 25.99; 17. Judisch, Clark, Conrad, 26.04; 17. RunningCrane, Wacey, Valier, 26.04; 19. Hill, Peyton, Power, 26.07; 20. Martin, Dane, Centerville, 26.10; 21. Snow, Jimmy, North Star, 26.11; 22. Berger, Jeffrey, Poplar, 26.12; 23. Proff, Hunter, Dutton-Brady, 26.16; 24. Judd, Briggs, Centerville, 26.19; 25. Protsman, Keaton, Stanford/Geyser, 26.26; 26. Schick, Markus, Centerville, 26.34; 27. Hasbrouck, Ty, Fort Benton, 26.45; 28. Norskog, Carson, Stanford/Geyser, 26.59; 29. Lloyd, Garrett, Glasgow, 26.65; 30. Johnson, Leo, Box Elder, 26.67; 31. Stockton, Tristan, Cascade, 26.82; 32. Lynn, Kolton, Cascade, 26.83; 33. Tran, Tuyen, Poplar, 26.94; 34. Lenz, Chase, Chinook, 26.96; 35. McCarthy, Cale, Winnett-Grass Range, 27.02; 36. Bird, Damon, Fort Benton, 27.12; 37. Schmutzler, Benni, Dutton-Brady, 27.15; 38. Dickinson, Riley, Great Falls Central Catholic, 27.42; 38. Paulsen, Brandon, Chinook, 27.42; 40. Caplette, Lane, Box Elder, 27.46; 41. Schwarzbach, Eric, Big Sandy, 27.58; 42. Makie-Wendel, Lane, Seeley-Swan, 27.83; 43. Rouns, Blake, Dutton-Brady, 28.00; 44. Johnson, Chance, Seeley-Swan, 28.01; 45. Marmon, Luke, Great Falls Central Catholic, 28.36; 46. Pullin, Dominic, Box Elder, 28.54; 47. Manrique, Hunter, Dutton-Brady, 28.91; 48. Vincent, Ethan, Great Falls Central Catholic, 29.14; 49. Russell, Ennis, Box Elder, 29.16; 50. Hileman, Dakota, Lincoln, 29.50; 51. Bergum, Brandon, Moore, 29.64; 52. Werner, Jacob, Poplar, 30.58; 53. Morris, Tyrell, Denton, 31.20; 54. Caplette, Dacen, Box Elder, 34.94. 
Boys 400 Meter Dash:
1. Jay, Daylon, Conrad, 53.71; 2. Hartman, Austin, Denton, 54.87; 3. Ketchum, Shane, Box Elder, 54.88; 4. Simmes, Logan, North Toole County(Sunburst), 55.26; 5. Henderson, Trey, Box Elder, 55.29; 6. Shelmerdine, Hunter, Seeley-Swan, 55.45; 7. Dugan, Nolan, Dutton-Brady, 55.94; 8. Clotfelter, Isaac, Fairfield, 56.23; 9. Johnson, Keaton, Seeley-Swan, 56.82; 10. Connerton, Sawyer, Hobson, 57.09; 11. Judd, Briggs, Centerville, 57.26; 12. Cavalcante, Caue, Augusta, 57.90; 13. Martin, Dane, Centerville, 58.18; 14. RunningCrane, Wacey, Valier, 58.65; 15. Pickering, Treyton, North Toole County(Sunburst), 58.68; 16. Hasbrouck, Ty, Fort Benton, 58.77; 17. Schmutzler, Benni, Dutton-Brady, 59.27; 18. Lloyd, Garrett, Glasgow, 1:00.30; 19. Berger, Jeffrey, Poplar, 1:00.41; 20. Tran, Tuyen, Poplar, 1:00.50; 21. Jackson, Ryder, Cascade, 1:00.56; 22. Lenz, Chase, Chinook, 1:01.01; 23. Fredrickson, Jayson, Cascade, 1:01.18; 24. McCarthy, Cale, Winnett-Grass Range, 1:01.42; 25. Stockton, Tristan, Cascade, 1:01.49; 26. Marmon, Luke, Great Falls Central Catholic, 1:02.38; 27. Proff, Hunter, Dutton-Brady, 1:02.86; 28. Donaldson, Riley, Denton, 1:03.15; 29. Sokoloski, Hunter, Seeley-Swan, 1:03.20; 30. Vincent, Ethan, Great Falls Central Catholic, 1:05.55; 31. Pullin, Dominic, Box Elder, 1:06.19; 32. Dane, Casey, Great Falls Central Catholic, 1:07.05; 33. Manrique, Hunter, Dutton-Brady, 1:07.08; 34. Hileman, Dakota, Lincoln, 1:08.06; 35. Morris, Tyrell, Denton, 1:08.10; 36. Bender, Michael, Conrad, 1:09.56; 37. Shelmerdine, Leif, Choteau, 1:10.40. 
Boys 800 Meter Run:
1. McWilliams, CJ, Fairfield, 2:04.86; 2. Carpenter, Kordell, Denton, 2:11.13; 3. Myrick, Cade, Glasgow, 2:11.49; 4. Ketchum, Shane, Box Elder, 2:11.51; 5. Morgan, Chance, North Toole County(Sunburst), 2:11.80; 6. Johnson, Kyler, Chinook, 2:13.26; 7. Steinke, Dace, Simms, 2:15.19; 8. Parcell, Mitch, Seeley-Swan, 2:15.80; 9. McKean, Ellis, Glasgow, 2:18.24; 10. Miller, Dylan, North Star, 2:18.27; 11. Bingham, Kevin, Hobson, 2:20.39; 12. Kohut, Thomas, Simms, 2:22.65; 13. Fredrickson, Jayson, Cascade, 2:25.73; 14. Dunk, Dominik, Power, 2:26.18; 15. Gibson, Levi, Fairfield, 2:26.91; 16. Wahl, Eric, Dutton-Brady, 2:27.37; 17. Kuhn, Cody, Geraldine Public, 2:29.16; 18. Tran, Tuyen, Poplar, 2:30.01; 19. Nielsen, Erik, Geraldine Public, 2:31.30; 20. Larson, Kale, Conrad, 2:35.36; 21. Hagan, Wesley, Cascade, 2:38.23; 22. McCarthy, Cale, Winnett-Grass Range, 2:40.77; 23. Dane, Casey, Great Falls Central Catholic, 2:41.18; 24. Bender, Michael, Conrad, 2:42.46; 25. Turner, Cordell, Seeley-Swan, 2:43.19; 26. Feng, Zhiliang (Johnson), Great Falls Central Catholic, 2:46.34; 27. Horan, Tim, Moore, 2:47.57; 28. Lonebear, Jacob, Poplar, 2:54.32; 29. Ayers, Jacob, Denton, 3:12.39. 
Boys 1600 Meter Run:
1. McWilliams, CJ, Fairfield, 4:46.39; 2. Ketchum, Shane, Box Elder, 4:46.74; 3. Carpenter, Kordell, Denton, 4:50.55; 4. Stroop, Keagan, Belt, 4:50.75; 5. Johnson, Kyler, Chinook, 4:50.80; 6. Myrick, Cade, Glasgow, 4:53.39; 7. Morgan, Chance, North Toole County(Sunburst), 4:53.74; 8. Green, Harry, Belt, 4:56.28; 9. McKean, Ellis, Glasgow, 5:01.16; 10. Parcell, Mitch, Seeley-Swan, 5:01.81; 11. McKean, Merlin, Glasgow, 5:05.13; 12. Bingham, Kevin, Hobson, 5:06.91; 13. Allen, Walker, Glasgow, 5:11.26; 14. Herring, Harold, Augusta, 5:17.69; 15. Standing Rock, Bowen, Rocky Boy, 5:23.27; 16. Gliko, Robbie, Belt, 5:26.35; 17. Anderson, Jerel, Box Elder, 5:27.75; 18. Corcoran, Chase, Rocky Boy, 5:27.76; 19. Kinyon, Zack, Chester/Joplin-Inverness, 5:29.45; 20. Hagan, Wesley, Cascade, 5:32.87; 21. Jamba, Colin, Glasgow, 5:37.50; 22. Vincent, Ethan, Great Falls Central Catholic, 5:38.89; 23. Ball, Logan, Fort Benton, 5:42.39; 24. Kersten, Fynn, Denton, 5:44.12; 25. Turner, Cordell, Seeley-Swan, 5:53.95; 26. Lee, Griffen, Fairfield, 5:53.97; 27. Wahl, Eric, Dutton-Brady, 5:57.10; 28. Kohut, Blayne, Simms, 5:58.40; 29. Nerat, Thomas, North Star, 6:04.38; 30. Bender, Michael, Conrad, 6:11.74; 31. Horan, Tim, Moore, 6:16.25; 32. Lonebear, Jacob, Poplar, 6:21.15; 33. Mulonet, Steven, Chinook, 6:29.48; 34. Ayers, Jacob, Denton, 7:02.78; 35. Allen, Coleman, North Toole County(Sunburst), 7:40.24. 
Boys 3200 Meter Run:
1. Stroop, Keagan, Belt, 10:41.26; 2. Carpenter, Kordell, Denton, 10:43.21; 3. Morgan, Chance, North Toole County(Sunburst), 10:43.54; 4. Green, Harry, Belt, 10:53.29; 5. Allen, Walker, Glasgow, 11:01.00; 6. McKean, Merlin, Glasgow, 11:12.02; 7. Ketchum, Shane, Box Elder, 11:23.84; 8. Standing Rock, Bowen, Rocky Boy, 11:34.86; 9. Kinyon, Zack, Chester/Joplin-Inverness, 11:35.30; 10. Anderson, Jerel, Box Elder, 11:36.73; 11. Herring, Harold, Augusta, 11:38.15; 12. Gliko, Robbie, Belt, 12:12.69; 13. Little, Brandon, Centerville, 12:52.72; 14. Dunk, Dominik, Power, 12:54.93; 15. Corcoran, Chase, Rocky Boy, 13:00.55; 16. Ball, Logan, Fort Benton, 13:20.29; 17. Bender, Michael, Conrad, 14:56.45. 
Boys 110 Meter Hurdles:
1. Haugrose, Koltin, Belt, 15.91; 2. Judisch, Clark, Conrad, 16.02; 3. Allen, Dawson, Fairfield, 16.37; 4. Breigenzer, Luke, Glasgow, 16.38; 5. Johnson, Quinton, Seeley-Swan, 16.67; 6. Kelly, Cory, Chester/Joplin-Inverness, 17.37; 7. Etchart, Ethan, Glasgow, 17.50; 8. Schafer, Jaeger, Denton, 18.12; 9. Paulsen, Bert, Conrad, 18.91; 10. Schwarzbach, Eric, Big Sandy, 19.75; 11. Zylks, Joey, Power, 20.18; 12. Miller, Devon, North Star, 20.22; 13. Cunningham, Edward, Denton, 20.24; 14. Jensen, Andrew, Power, 21.01; 15. Spencer, JR, Geraldine Public, 21.52; 16. Cramer, Gaven, North Star, 23.53. 
Boys 300 Meter Hurdles:
1. Haugrose, Koltin, Belt, 40.15; 2. Allen, Dawson, Fairfield, 41.63; 3. Johnson, Quinton, Seeley-Swan, 44.24; 4. Breigenzer, Luke, Glasgow, 44.60; 5. Etchart, Ethan, Glasgow, 45.58; 6. Belstad, Andru, Dutton-Brady, 46.12; 7. Woodhall, Rhet, Stanford/Geyser, 46.77; 8. Judisch, Clark, Conrad, 46.87; 9. Schafer, Jaeger, Denton, 47.00; 10. Smoot, Logan, Power, 48.71; 11. Kelly, Cory, Chester/Joplin-Inverness, 49.36; 12. Cunningham, Edward, Denton, 51.23; 13. Jensen, Andrew, Power, 51.68; 14. Spencer, JR, Geraldine Public, 51.80; 15. Reed, Ross, Chinook, 52.15; 16. Cramer, Gaven, North Star, 52.32; 17. Jackson, Ryder, Cascade, 56.60; 18. Peltier, Kyle, Seeley-Swan, 1:01.89. 
Boys 4x100 Meter Relay:
1. Fairfield 'A' (Becker, Libien 9, Allen, Dawson 9, Batson, Luke 11, Coverdell, Cantor 11), 45.94; 2. Conrad 'A' (Jay, Daylon 12, Paulsen, Bert 11, Harwood, Eric 12, Mycke, Hunter 11), 46.04; 3. Glasgow 'A' (Breigenzer, Luke 11, Etchart, Ethan 12, Herbert, Trent 11, Phillips, Benji 11), 46.28; 4. North Star 'A' (Peterson, Payton 12, Miller, Devon 10, Helmbrecht, Matt 12, Snow, Jimmy 11), 47.51; 5. Seeley-Swan 'A' (Mercado, Gavin 11, Robinson, Logan 9, Johnson, Keaton 10, Johnson, Quinton 11), 47.73; 6. Belt 'A' (Haugrose, Koltin 12, Maki, Jaren 11, Stroop, Keagan 10, Metrione, Matt 12), 47.84; 7. Great Falls Central Catholic 'A' (Dickinson, Riley 9, Bertha, Joey 12, Wilkins, Nick 11, Teasley, Michael 11), 47.98; 8. Dutton-Brady 'A' (Belstad, Andru 11, Cunnington, Shaun 10, Dugan, Nolan 12, Fritz, Garrett 11), 48.40; 9. North Toole County(Sunburst) 'A' (Ehlers, Paul 12, Nagy, Jackson 12, Cullen, Trever 11, Simmes, Logan 12), 48.59; 10. Stanford/Geyser 'A' (Norskog, Carson 10, Protsman, Keaton 10, Cali, Cameron 11, Woodhall, Rhet 10), 48.99; 11. Simms 'A' (Kohut, Thomas 11, Pschernig, Erik 12, Rushton, Logan 12, Steinke, Dace 12), 49.35; 12. Centerville 'A' (Martin, Dane 11, Cotton, Kyle 11, Judd, Briggs 11, Schick, Markus 11), 49.38; 13. Power 'A' (Hill, Peyton 9, Smoot, Logan 11, Dunk, Dominik 10, Zylks, Joey 9), 49.96; 14. Seeley-Swan 'B' (Sokoloski, Hunter 9, Makie-Wendel, Lane 9, Shelmerdine, Hunter 9, Bracha, Michael 9), x51.42; 15. Denton 'A' Cunningham, Edward 12, Kersten, Fynn 11, Donaldson, Riley 10, Hartman, Austin 11), 51.69; 16. Chinook 'A' (Colby, J.J 10, Henderson, Easton 10, Johnson, Kyler 11, Paulsen, Brandon 10), 51.72; 17. Lincoln 'A' (Stepansky, Leonard 10, Petersen, Payton 10, Hileman, Dakota 9, Fitzgerald, Gage 11), 52.77; --. Box Elder 'A' (Caplette, Lane 11, Gardipee, Peyton 9, Pullin, Dominic 9, Henderson, Trey 11), DQ. 
Boys 4x400 Meter Relay:
1. Glasgow 'A' (Breigenzer, Luke 11, Etchart, Ethan 12, Myrick, Cade 9, Phillips, Benji 11), 3:38.49; 2. Fairfield 'A' (Becker, Libien 9, Batson, Luke 11, Allen, Dawson 9, Clotfelter, Isaac 10), 3:43.39; 3. Dutton-Brady 'A' (Belstad, Andru 11, Cunnington, Shaun 10, Dugan, Nolan 12, Schmutzler, Benni 11), 3:48.73; 4. Seeley-Swan 'A' (Shelmerdine, Hunter 9, Johnson, Keaton 10, Parcell, Mitch 11, Mercado, Gavin 11), 3:50.03; 5. Belt 'A' (Stroop, Keagan 10, Green, Harry 11, Metrione, Matt 12, Haugrose, Koltin 12), 3:52.05; 6. Box Elder 'A' (Anderson, Jerel 9, Johnson, Leo 11, Ketchum, Shane 12, Henderson, Trey 11), 3:58.72; 7. Stanford/Geyser 'A' (Norskog, Carson 10, Cali, Cameron 11, Woodhall, Rhet 10, Protsman, Keaton 10), 4:00.50; 8. Centerville 'A' (Schick, Markus 11, Martin, Dane 11, Judd, Briggs 11, Cotton, Kyle 11), 4:01.27; 9. Power 'A' (Hill, Peyton 9, Jensen, Andrew 11, Dunk, Dominik 10, Smoot, Logan 11), 4:06.54; 10. Conrad 'A' (Paulsen, Bert 11, Judisch, Clark 12, Harwood, Eric 12, Murack, Ryan 10), 4:06.65; 11. North Star 'A' (Cramer, Gaven 9, Miller, Devon 10, Spinler, Gavin 12, Miller, Dylan 10), 4:08.26; 12. Great Falls Central Catholic 'A' (Teasley, Michael 11, Dickinson, Riley 9, Wilkins, Nick 11, Bertha, Joey 12), 4:08.55; 13. Cascade 'A' (Fredrickson, Jayson 11, Hagan, Wesley 9, Roach-Skelton, Michael 11, Stockton, Tristan 11), 4:17.74; 14. Poplar 'A' (Berger, Jeffrey 11, Mathison, Raven 10, Tran, Tuyen 10, Young, Orlando 12), 4:30.82. 
Boys High Jump:
1. Curry, Colten, Valier, 5-11; 2. Metrione, Matt, Belt, J5-11; 3. Fitzgerald, Gage, Lincoln, 5-07; 4. Batson, Luke, Fairfield, J5-07; 5. Heilig, Hayden, Moore, J5-07; 6. Peterson, Payton, North Star, 5-05; 7. Stone, Taner, Choteau, J5-05; 8. Wilkins, Nick, Great Falls Central Catholic, J5-05; 9. Gibson, Levi, Fairfield, J5-05; 10. Schafer, Jaeger, Denton, 5-03; 10. Henderson, Trey, Box Elder, 5-03; 12. Cali, Cameron, Stanford/Geyser, 5-01; --. Kinyon, Zack, Chester/Joplin-Inverness, NH; --. Lynn, Kolton, Cascade, NH; --. Colby, J.J, Chinook, NH; --. Henderson, Easton, Chinook, NH; --. Paulsen, Brandon, Chinook, NH; --. Snow, Jimmy, North Star, NH; --. Lloyd, Garrett, Glasgow, NH; --. Solomon, Jake, Stanford/Geyser, NH; --. Bracha, Michael, Seeley-Swan, NH; --. Teasley, Michael, Great Falls Central Catholic, NH; --. Campbell, Chris, Winnett-Grass Range, NH; --. Riphenburg, Zachary, Cascade, NH; --. Gardipee, Peyton, Box Elder, NH; --. Sinclair, Shane, Glasgow, NH; --. Lynch, Matthew, Cascade, NH; --. Deboo, Chase, Choteau, NH; --. Mueller, Timo, Cascade, NH; --. Zylks, Joey, Power, NH; --. Cramer, Gaven, North Star, NH; --. Glaser, Brett, Glasgow, NH; --. Ross, Kyle, Glasgow, NH; --. Helms, Cody, Simms, NH; --. Cunnington, Shaun, Dutton-Brady, NH; --. Tran, Kobe, Chester/Joplin-Inverness, NH. 
Boys Pole Vault:
1. Peterson, Payton, North Star, 12-01; 2. Deboo, Chase, Choteau, 11-00; 3. Heilig, Hayden, Moore, J11-00; 4. Schafer, Jaeger, Denton, 10-06; 4. Ross, Kyle, Glasgow, 10-06; 6. Gunderson, Logan, Glasgow, J10-06; 7. Harwood, Eric, Conrad, 10-00; 8. Larson, Kale, Conrad, 9-06; 9. Tran, Kobe, Chester/Joplin-Inverness, 9-00; 9. Miller, Dylan, North Star, 9-00; 9. Allen, Walker, Glasgow, 9-00; 9. Snow, Jimmy, North Star, 9-00; 9. Zylks, Joey, Power, 9-00; --. Kelly, Cory, Chester/Joplin-Inverness, NH; --. King, Cody, Glasgow, NH; --. Riphenburg, Zachary, Cascade, NH; --. Fredrickson, Jayson, Cascade, NH. 
Boys Long Jump East Pit:
1. Phillips, Benji, Glasgow, 19-09; 2. Coverdell, Cantor, Fairfield, 19-04; 3. Jay, Daylon, Conrad, 19-03.50; 4. Rushton, Logan, Simms, 18-08; 5. Curry, Colten, Valier, 18-07.50; 6. Corcoran, Chase, Rocky Boy, 18-04.50; 7. Smoot, Logan, Power, 17-09; 8. Carpenter, Kendall, Denton, 17-06.50; 9. Peterson, Payton, North Star, 17-02; 10. Herbert, Trent, Glasgow, 17-01.50; 11. Henderson, Trey, Box Elder, 16-11.50; 12. Becker, Libien, Fairfield, 16-10.50; 13. Stroop, Keagan, Belt, 16-09; 14. Cavalcante, Caue, Augusta, 16-08; 15. Shelmerdine, Hunter, Seeley-Swan, 16-04; 16. Wilkins, Nick, Great Falls Central Catholic, 16-01; 17. Clotfelter, Isaac, Fairfield, 16-00; 18. Makie-Wendel, Lane, Seeley-Swan, 15-09.50; 19. Spencer, JR, Geraldine Public, 108; 20. Wing, Brendan, Belt, 15-07.50; 21. Johnson, Keaton, Seeley-Swan, 15-07; 22. Cotton, Kyle, Centerville, 15-06; 23. Rominger, Austin, Fort Benton, 15-05; 24. Protsman, Keaton, Stanford/Geyser, 15-04; 25. Ross, Kyle, Glasgow, 15-03.50; 26. Cali, Cameron, Stanford/Geyser, 15-03; 27. Lloyd, Garrett, Glasgow, 15-02; 28. Tran, Kobe, Chester/Joplin-Inverness, 15-00; 29. Anderson, Jerel, Box Elder, 14-11; 30. Johnson, Leo, Box Elder, 14-07; 31. Donaldson, Riley, Denton, 14-05.50; 32. Kelly, Cory, Chester/Joplin-Inverness, 14-04.50; 33. Lenz, Chase, Chinook, 14-04; 33. Sinclair, Shane, Glasgow, 14-04; 35. Schick, Markus, Centerville, 14-01; 36. Mulonet, Steven, Chinook, 13-10.50; 36. Sheldon, Korbin, Simms, 13-10.50; 38. Morris, Tyrell, Denton, 13-10; 39. Teasley, Michael, Great Falls Central Catholic, 13-09.50; 40. Hess, Caleb, Winnett-Grass Range, 13-09; 41. Pullin, Dominic, Box Elder, 13-08.50; 42. Mueller, Timo, Cascade, 13-06; 43. Cramer, Gaven, North Star, 13-05.50; 44. Fiter, Carlos, Belt, 13-05; 45. Little, Brandon, Centerville, 13-01.50; 46. Russell, Ennis, Box Elder, 13-01; 46. Bauer, Ryan, Fort Benton, 13-01; 48. Marks, Braydon, Belt, 12-01.50; 49. Peltier, Kyle, Seeley-Swan, 12-01; 50. Lynn, Kolton, Cascade, 11-09.50; 51. Reed, Ross, Chinook, 11-08.50; 52. Galbavy, Kade, Rocky Boy, 11-01.50; --. Eickhoff, Luke, Winnett-Grass Range, ND. 
Boys Triple Jump East Pit:
1. Jay, Daylon, Conrad, 40-04; 2. Rushton, Logan, Simms, 40-00; 3. Coverdell, Cantor, Fairfield, 39-10; 4. Herbert, Trent, Glasgow, 36-09.50; 5. Carpenter, Kendall, Denton, 36-09; 6. Peterson, Payton, North Star, 36-07; 7. Young, Orlando, Poplar, 36-03.50; 8. Shelmerdine, Hunter, Seeley-Swan, 36-00; 9. Deboo, Chase, Choteau, 35-04; 10. Smoot, Logan, Power, 34-10.50; 11. Johnson, Kyler, Chinook, 34-07; 12. Miller, Dylan, North Star, 34-02.50; 13. Donaldson, Riley, Denton, 33-03.50; 14. Wing, Brendan, Belt, 33-03; 15. Hill, Peyton, Power, 32-06.50; 16. Lenz, Chase, Chinook, 32-00; 17. Jensen, Andrew, Power, 31-06; 18. Hagan, Wesley, Cascade, 31-05.50; 19. Sheldon, Korbin, Simms, 31-05; 20. Fiter, Carlos, Belt, 29-09. 
Boys Shot Put:
1. Becker, Sam, North Toole County(Sunburst), 44-01.50; 2. Mycke, Hunter, Conrad, 44-00; 3. Metrione, Matt, Belt, 43-11.50; 4. Toavs, Trevor, Glasgow, 41-04; 5. Kurtz, Riley, Geraldine Public, 40-08.50; 6. Peterson, Halen, Denton, 38-08; 7. Helmbrecht, Matt, North Star, 38-03.50; 8. Bertha, Joey, Great Falls Central Catholic, 38-02; 9. Melichar, Gavin, Moore, 37-08; 10. Schneider, Cord, Chinook, 37-07; 11. Larson, Kale, Conrad, 37-02; 12. Maki, Jaren, Belt, 36-08; 13. Yuhas, Trevor, Great Falls Central Catholic, 36-04; 14. Sloan, Gunner, Seeley-Swan, 36-03.50; 15. McKinlay, Mavrick, Geraldine Public, 36-01.50; 16. Ehlers, Paul, North Toole County(Sunburst), 36-01; 17. Miller, Ben, Glasgow, 35-09.50; 18. Fritz, Garrett, Dutton-Brady, 35-06.50; 19. Young, Orlando, Poplar, 35-06; 20. Judd, Briggs, Centerville, 35-05; 21. Duran, Elias, Box Elder, 35-04; 22. Murack, Kyle, Conrad, 35-01; 23. Johnson, Quinton, Seeley-Swan, 34-11.50; 24. Spinler, Gavin, North Star, 34-09.50; 25. McCollom, Gavin, Choteau, 34-07.50; 26. Keith, Kaden, Winnett-Grass Range, 34-00.50; 27. Hess, Caleb, Winnett-Grass Range, 33-08; 28. Rouns, Blake, Dutton-Brady, 33-04; 29. Tschetter, Ryan, Simms, 33-02; 30. Phillips, Thad, Cascade, 33-00; 31. Striker, Bernard, Box Elder, 32-11; 32. Miller, Louden, Denton, 32-07; 33. Eickhoff, Luke, Winnett-Grass Range, 32-05.50; 34. Windy Boy, John, Rocky Boy, 32-03; 35. Trump, Coletin, Lincoln, 32-02.50; 36. Seibel, Kodi, Fairfield, 31-09.50; 37. Murack, Ryan, Conrad, 31-06.50; 38. Boles, Ezra, Augusta, 31-04; 39. Grove, Austin, Moore, 31-02.50; 40. Mikes, Mickey, Cascade, 31-01; 41. McAllister, Jacob, Moore, 31-00; 42. Wilhelms, Tyson, Stanford/Geyser, 30-03; 43. Wambach, Andrew, Fairfield, 30-01; 44. Colby, J.J, Chinook, 29-10; 45. Borlaug, Keevan, North Star, 29-08; 46. Leigland, Sam, Power, 29-03; 47. Stevens, Tyler, Great Falls Central Catholic, 29-01; 48. Blodgett, Jordan, Seeley-Swan, 29-00; 48. Nerat, Thomas, North Star, 29-00; 50. Edwards, Brendan, Chinook, 28-10.50; 51. Christensen, Kruize, Fairfield, 28-06.50; 51. Caldwell, Harley, Choteau, 28-06.50; 53. Herman, Nik, Glasgow, 28-02; 53. Blackwell, Gaije, Power, 28-02; 55. WhiteTail, Tristian, Chinook, 27-11.50; 56. Fransen, Alex, Glasgow, 27-08.50; 57. Scherer, Kolton, Augusta, 27-07; 58. Myrstol, Nolan, Belt, 27-06.50; 59. Habel, Bradley, Dutton-Brady, 26-03; 60. Rehm, Conan, Power, 26-00; 61. Wipf, Levi, Fairfield, 25-09.50; 62. Morris, Corey, Chinook, 24-07; 63. Feng, Zhiliang (Johnson), Great Falls Central Catholic, 23-11; 64. Bergum, Brandon, Moore, 23-04; 65. Vossler, Jager, Lincoln, 22-00.50; 66. Shelmerdine, Leif, Choteau, 21-09; 66. Stidham, Bryce, Seeley-Swan, 21-09; 68. Griffis, Ryan, Choteau, 14-00. 
Boys Discus Throw:
1. Coverdell, Cantor, Fairfield, 139-08; 2. Toavs, Trevor, Glasgow, 122-09; 3. Bertha, Joey, Great Falls Central Catholic, 120-02; 4. Young, Orlando, Poplar, 119-00; 5. Maki, Jaren, Belt, 114-10; 6. Mycke, Hunter, Conrad, 112-08; 7. Judisch, Clark, Conrad, 112-06; 8. Murack, Kyle, Conrad, 111-08; 9. Miller, Ben, Glasgow, 105-01; 10. Miller, Devon, North Star, 103-05; 11. Duran, Elias, Box Elder, 102-06; 12. Keith, Kaden, Winnett-Grass Range, 102-01; 13. Helmbrecht, Matt, North Star, 101-01; 14. Spinler, Gavin, North Star, 100-09; 14. Teague, Matt, Seeley-Swan, 100-09; 16. Becker, Sam, North Toole County(Sunburst), 100-06; 17. Stevenson, CJ, Moore, 99-03; 18. Hess, Caleb, Winnett-Grass Range, 98-07; 19. Sloan, Gunner, Seeley-Swan, 97-07; 20. Petersen, Payton, Lincoln, 96-08; 21. Fritz, Garrett, Dutton-Brady, 96-02; 22. Striker, Bernard, Box Elder, 95-01; 23. McKinlay, Mavrick, Geraldine Public, 93-01; 24. Larson, Kale, Conrad, 92-08; 25. Stevens, Tyler, Great Falls Central Catholic, 92-05; 26. Eickhoff, Luke, Winnett-Grass Range, 90-10; 27. Adams, Garrett, Belt, 89-02; 27. Murack, Ryan, Conrad, 89-02; 29. Tschetter, Ryan, Simms, 88-08; 30. Windy Boy, John, Rocky Boy, 87-07; 31. Wambach, Andrew, Fairfield, 87-00; 32. Leigland, Sam, Power, 86-08; 32. Tran, Kobe, Chester/Joplin-Inverness, 86-08; 34. Borlaug, Keevan, North Star, 85-07; 34. Lynn, Kolton, Cascade, 85-07; 36. Seibel, Kodi, Fairfield, 85-05; 37. Trump, Coletin, Lincoln, 85-02; 38. Peterson, Halen, Denton, 85-01; 39. Christensen, Kruize, Fairfield, 84-11; 40. Schneider, Cord, Chinook, 84-10; 41. Blackwell, Gaije, Power, 84-02; 42. Edwards, Brendan, Chinook, 83-06; 43. Yuhas, Trevor, Great Falls Central Catholic, 83-05; 44. Steinke, Dace, Simms, 79-06; 45. Horan, Tim, Moore, 78-08; 46. Boles, Ezra, Augusta, 77-11; 47. McCollom, Gavin, Choteau, 72-08; 48. Myrstol, Nolan, Belt, 72-00; 49. WhiteTail, Tristian, Chinook, 71-10; 50. Miller, Louden, Denton, 71-03; 51. Schwarzbach, Eric, Big Sandy, 69-07; 52. Blodgett, Jordan, Seeley-Swan, 68-02; 53. Fransen, Alex, Glasgow, 66-07; 54. Nerat, Thomas, North Star, 65-04; 55. Rehm, Conan, Power, 65-02; 56. Grove, Austin, Moore, 64-09; 57. Nagy, Jackson, North Toole County(Sunburst), 63-02; 58. Wipf, Levi, Fairfield, 61-11; 59. Anderson, Zak, Belt, 61-10; 60. Ayers, Jacob, Denton, 58-04; 61. McAllister, Jacob, Moore, 56-02; 62. Marks, Braydon, Belt, 56-00; 63. Caldwell, Harley, Choteau, 55-00; 64. Morris, Corey, Chinook, 54-01; 65. Stidham, Bryce, Seeley-Swan, 52-02; 66. Vossler, Jager, Lincoln, 50-00; 67. Bergum, Brandon, Moore, 43-07; --. Scherer, Kolton, Augusta, ND; --. Schwarzbach, Tyler, Big Sandy, ND; --. Feng, Zhiliang (Johnson), Great Falls Central Catholic, ND. 
Boys Javelin Throw:
1. Phillips, Benji, Glasgow, 188-06; 2. Maki, Jaren, Belt, 160-03; 3. Stevenson, CJ, Moore, 158-04; 4. Coverdell, Cantor, Fairfield, 156-00; 5. Carpenter, Kendall, Denton, 155-10; 6. Kurtz, Riley, Geraldine Public, 150-05; 7. Pschernig, Erik, Simms, 142-09; 8. Helmbrecht, Matt, North Star, 142-05; 9. Melichar, Gavin, Moore, 141-09; 10. Young, Orlando, Poplar, 135-10; 11. Duran, Elias, Box Elder, 135-08; 12. Myrick, Cade, Glasgow, 134-00; 13. Rushton, Logan, Simms, 133-05; 14. Stone, Taner, Choteau, 133-00; 15. Murack, Kyle, Conrad, 130-07; 16. Kuhn, Cody, Geraldine Public, 129-11; 17. McKinlay, Mavrick, Geraldine Public, 124-09; 18. Miller, Devon, North Star, 123-04; 19. Spinler, Gavin, North Star, 123-00; 20. Becker, Sam, North Toole County(Sunburst), 120-07; 21. Herman, Nik, Glasgow, 119-11; 22. Fritz, Garrett, Dutton-Brady, 119-07; 23. Nagy, Jackson, North Toole County(Sunburst), 117-04; 24. Lynch, Matthew, Cascade, 116-01; 25. Schneider, Cord, Chinook, 115-09; 26. Keith, Kaden, Winnett-Grass Range, 113-06; 27. Cunningham, Edward, Denton, 112-04; 28. Mikes, Mickey, Cascade, 112-03; 29. Williams, Jordan, North Toole County(Sunburst), 109-05; 30. Martin, Dane, Centerville, 108-11; 31. Murack, Ryan, Conrad, 108-10; 32. Borlaug, Keevan, North Star, 107-10; 33. Miller, Brad, Seeley-Swan, 106-11; 34. Robinett, Nino, Seeley-Swan, 106-01; 35. Seibel, Kodi, Fairfield, 105-09; 36. Zylks, Joey, Power, 105-07; 37. Wambach, Andrew, Fairfield, 104-11; 38. Eickhoff, Luke, Winnett-Grass Range, 102-08; 39. Pitcher, Kolbe, Fairfield, 102-06; 40. Nerat, Thomas, North Star, 102-02; 41. Fransen, Alex, Glasgow, 102-01; 42. McAllister, Jacob, Moore, 101-11; 43. Johnson, Chance, Seeley-Swan, 101-08; 44. Tschetter, Ryan, Simms, 101-03; 45. Grove, Austin, Moore, 101-01; 46. Adams, Garrett, Belt, 99-07; 47. Lee, Griffen, Fairfield, 99-02; 47. McCollom, Gavin, Choteau, 99-02; 49. Scherer, Kolton, Augusta, 98-06; 50. Galbavy, Kade, Rocky Boy, 98-03; 51. Jensen, Andrew, Power, 97-03; 52. Petersen, Payton, Lincoln, 96-08; 53. Phillips, Thad, Cascade, 95-04; 54. Hess, Caleb, Winnett-Grass Range, 93-06; 55. Boles, Ezra, Augusta, 92-09; 56. Edwards, Brendan, Chinook, 91-08; 57. Gibson, Levi, Fairfield, 90-00; 58. Miller, Louden, Denton, 87-10; 59. Trump, Coletin, Lincoln, 87-05; 60. Kinyon, Zack, Chester/Joplin-Inverness, 85-07; 61. Marks, Braydon, Belt, 85-03; 62. Little, Brandon, Centerville, 84-05; 63. Bergum, Brandon, Moore, 83-04; 64. Anderson, Zak, Belt, 81-10; 65. Windy Boy, John, Rocky Boy, 81-07; 66. Wipf, Levi, Fairfield, 80-09; 67. Kohut, Thomas, Simms, 79-09; 68. Peterson, Halen, Denton, 79-06; 69. Yuhas, Trevor, Great Falls Central Catholic, 79-03; 70. Horan, Tim, Moore, 79-01; 71. Striker, Bernard, Box Elder, 77-11; 72. Bauer, Ryan, Fort Benton, 76-04; 73. Feng, Zhiliang (Johnson), Great Falls Central Catholic, 76-01; 74. Rehm, Conan, Power, 74-00; 75. Allen, Coleman, North Toole County(Sunburst), 73-11; 76. Blackwell, Gaije, Power, 71-11; 77. Christensen, Kruize, Fairfield, 66-10; 78. Shelmerdine, Leif, Choteau, 61-06; 79. Vossler, Jager, Lincoln, 59-04; 80. Schwarzbach, Tyler, Big Sandy, 58-07; 81. Caldwell, Harley, Choteau, 58-01; 82. Wilhelms, Tyson, Stanford/Geyser, 11-09. 

  • Sports Xtra (Sat Sep 10)

    Sports Xtra (Sat Sep 10)

    Sunday, September 11 2016 10:53 AM EDT2016-09-11 14:53:26 GMT

    College and prep football scores and highlights; Pioneer League update; and more.

    College and prep football scores and highlights; Pioneer League update; and more.

  • Mustangs beat Voyagers, headed to Pioneer League Championship

    Mustangs beat Voyagers, headed to Pioneer League Championship

    Sunday, September 11 2016 10:51 AM EDT2016-09-11 14:51:21 GMT

    The Mustangs beat Great Falls 5-1 in game two Saturday night in front of 1,809 fans at Dehler Park.

    The Mustangs beat Great Falls 5-1 in game two Saturday night in front of 1,809 fans at Dehler Park.

  • Video: "helicopter TD" by GFHS QB Kevin Boes

    Video: "helicopter TD" by GFHS QB Kevin Boes

    Saturday, September 3 2016 4:11 PM EDT2016-09-03 20:11:05 GMT

    Here's that helicopter TD run from Great Falls High QB Kevin Boes

    Here's that helicopter TD run from Great Falls High QB Kevin Boes

Powered by Frankly

© KXLH.com 2018, KXLH.com
A CORDILLERA COMMUNICATIONS Station
All rights reserved
Privacy Policy, | Terms of Service, and Ad Choices

Can't find something?