Quantcast

Cascade Top 10 Highlights and Results - KXLH.com | Helena, Montana

Cascade Top 10 Highlights and Results

Posted: Updated:

Girls 100 Meter Dash Finals:

1. Durocher, Payge, Choteau, 12.95; 2. Collins, Hannah, Great Falls, 13.05; 3. Thompson, Maddy, Fort Benton, 13.24; 4. Meissner, Ginny, Belt, 13.30; 5. Schwindt, Ember, Cascade, 13.32; 6. Stern, Savannah, Choteau, 13.61; 7. Nunn, Jacy, Winnett-Gras, 13.80; 8. Spicher, Sheridan, North Star, 13.94; 9. Klinker, Natalie, Fairfield, 13.98; 10. Randel, Kyra, Denton-Geyse, 14.07.

Girls 200 Meter Dash:

1. Modglin, Cali, Charles M Ru, 26.17; 2. Durocher, Payge, Choteau, 26.88; 3. Collins, Hannah, Great Falls, 27.45; 4. Meissner, Ginny, Belt, 27.68; 5. Stern, Savannah, Choteau, 27.95; 6. Drivdahl, Ember, Hobson, 28.58; 7. Nunn, Jacy, Winnett-Gras, 28.61; 8. Klinker, Natalie, Fairfield, 29.04; 8. Randel, Kyra, Denton-Geyse, 29.04.

Girls 400 Meter Dash:

 1. Gannon, Leah, Fort Benton, 1:00.82; 2. Durocher, Payton, Choteau, 1:01.15; 3. Sanford, Parker, Great Falls, 1:02.74; 4. Sappington, Felicia, Centerville, 1:06.36; 5. Stoltz, Mariah, Valier, 1:06.60; 6. Evans, Alia, Fort Benton, 1:08.48; 7. Brinkerhoff, Layla, Fort Benton, 1:09.10; 8. Larson, Katelyn, Cut Bank, 1:10.07.

Girls 800 Meter Run:

 1. Parsell, Kim, Shelby, 2:21.57R; 2. Bird, Kaitlyn, Fort Benton, 2:30.06; 3. Weingart, Kita, Winnett-Gras, 2:34.45; 4. Bowers, Kaitlin, Choteau, 2:40.14; 5. Harvey, Katelin, North Star, 2:40.80; 6. Shumaker, Kennadi, Cascade, 2:46.57; 7. Fuentez, Cameron, Great Falls, 2:47.37; 8. Wolfe, Serentiy, Simms, 2:47.44; 9. Browning, Tawny, Winnett-Gras, 2:52.29; 10. McWilliams, Alexis, Fairfield, 2:52.31.

Girls 1600 Meter Run:

 1. Parsell, Kim, Shelby, 5:16.13R; 2. Bird, Kaitlyn, Fort Benton, 5:37.62; 3. Weingart, Kita, Winnett-Gras, 5:42.24; 4. Eike, Christina, Hobson, 5:58.64; 5. Bowers, Kaitlin, Choteau, 6:05.19; 6. Baltazar, Nely, Great Falls, 6:12.99; 7. Roth, Jessica, Big Sandy, 6:18.06; 8. McWilliams, Alexis, Fairfield, 6:21.32; 9. Browning, Tawny, Winnett-Gras, 6:23.14; 10. Appley, Kaylee, Shelby, 6:41.63.

Girls 3200 Meter Run:

1. Eike, Christina, Hobson, 12:48.71; 2. Roth, Jessica, Big Sandy, 13:51.31; 3. Reichelt, Maddy, Big Sandy, 14:17.17; 4. Paul, Makayla, Centerville, 14:23.53; 5. Murphy, Makayla, Belt, 14:37.91; 6. Weber, Faith, Dutton-Brady, 14:50.36; 7. Taylor, Kimberly, Fort Benton, 15:17.20.

Girls 100 Meter Hurdles:

1. Evans, Morgan, Great Falls, 15.20R; 2. Drivdahl, Ember, Hobson, 16.66; 3. Philipps, Shelby, Charles M Ru, 16.70; 4. Stoltz, Mariah, Valier, 17.36; 5. Steinbach, Allie, Fairfield, 17.45; 6. Rasmussen, Paige, Choteau, 17.73; 7. Anderson, Sara, Belt, 18.03; 8. Murnion, Kendra, Winnett-Gras, 18.20; 9. Buck, Allisa, Shelby, 18.73; 10. Spicher, Sheridan, North Star, 18.78.

Girls 300 Meter Hurdles:

1. Evans, Morgan, Great Falls, 46.99; 2. Stoltz, Mariah, Valier, 49.96; 3. Anderson, Sara, Belt, 51.12; 4. Schlotter, Ashtyn, Cascade, 52.35; 5. Durbin, Sierra, Moore, 52.38; 6. Durocher, Payton, Choteau, 53.73; 7. Murnion, Kendra, Winnett-Gras, 53.83.

Girls 4x100 Meter Relay:

1. Choteau 'A' (Durocher, Payge 11, Durocher, Payton 11, Stern, Savannah 11, Rasmussen, Paige 9), 52.17; 2. Belt 'A' (Anderson, Sara 11, Cooper, Bailey 12, Urick, Dani 10, Meissner, Ginny 12), 53.12; 3. Fairfield 'A' (Steinbach, Allie 12, Klinker, Natalie 11, Dauwalder, Lori 11, Schmitt, Kenzie 10), 54.32; 4. Fort Benton 'A' (Thompson, Maddy 10, Evans, Alia 10, Arnst, Emmi 10, Gannon, Leah 9), 54.68; 5. Cut Bank 'A' (Larson, Katelyn 10, Edinger, Katelyn 9, Molenda, Kamdyn 9, Taylor, Portia 9), 54.82; 6. Centerville 'A' (Sappington, Felicia 12, Marshall, Ariana 10, Little, Aubrey 10, Six, Emma 10), 55.64; 7. Cascade 'A' (Taylor, Jenny 11, Buley, Raija 10, Schlotter, Ashtyn 10, Schwindt, Ember 11), 55.97; 8. Dutton-Brady 'A' (Cox, Jamie 12, Hitchcock, Aubree 12, Johnson, Aria 9, Reeve, Taylor 12), 57.15.

Girls 4x400 Meter Relay:

1. Great Falls 'A' (Collins, Hannah 11, Devlin, Danielle 10, Evans, Morgan 11, Fought, Gabby 12), 4:16.89; 2. Choteau 'A' (Durocher, Payge 11, Bowers, Kaitlin 10, Stern, Savannah 11, Durocher, Payton 11), 4:23.92; 3. Fort Benton 'A' (Bird, Kaitlyn 11, Evans, Alia 10, Brinkerhoff, Layla 10, Gannon, Leah 9), 4:24.18; 4. Belt 'A' (Meissner, Ginny 12, Urick, Dani 10, Cooper, Bailey 12, Anderson, Sara 11), 4:29.44; 5. Cascade 'A' (Schlotter, Ashtyn 10, Cummings, Kacie 12, Schwindt, Ember 11, Shumaker, Kennadi 9), 4:31.80; 6. Winnett-Grass Range 'A' (Browning, Shelby 12, Browning, Sydney 9, Browning, Tawny 9, Weingart, Kita 11), 4:38.49; 7. Cut Bank 'A' (Larson, Katelyn 10, Edinger, Katelyn 9, Molenda, Kamdyn 9, Taylor, Portia 9), 4:40.23; 8. Shelby 'A'(Brusven, Brittany 10, Buck, Allisa 11, Parsell, Kim 12, Stewart, Olivia 11), 4:43.16; 9. Centerville 'A' (Marshall, Ariana 10, Little, Aubrey 10,Sappington, Felicia 12, Six, Emma 10), 4:52.96; 10. Dutton-Brady 'A'(Hitchcock, Aubree 12, Johnson, Aria 9, Reeve, Taylor 12, Weber, Grace 9),4:57.09.

Girls High Jump:

1. Urick, Dani, Belt, 5-00; 2. Klinker, Natalie, Fairfield, J5-00; 3. Schwindt, Ember, Cascade, 4-10; 4. Drivdahl, Ember, Hobson, 4-08; 5. Durocher, Payge, Choteau, J4-08; 6. Fought, Gabby, Great Falls, J4-08; 7. Evans, Alia, Fort Benton, J4-08; 8. Brusven, Brittany, Shelby, 4-06; 8. Hertel, Mamie, Moore, 4-06; 8. Carlson, Trisha, Charles M Ru, 4-06; 8. Schmitt, Kenzie, Fairfield, 4-06; --. Hughes, Jaegen, Hobson, NH.

Girls Pole Vault:

1. Swanson, Keegan, Great Falls, 9-00; 2. Daniels, Makenna, Shelby, 8-06; 3. Thompson, Maddy, Fort Benton, 8-00; 4. Stoltz, Mariah, Valier, J8-00; 5. Stewart, Olivia, Shelby, J8-00; 6. Nack, Makae, Geraldine Pu, 7-06; 6. Fitzpatrick, Abbi, Cut Bank, 7-06; 8. Donaldson, Addie, Denton-Geyse, 7-00; 8. West, Janae, North Star, 7-00; 8. Rehm, Wednesday, Power, 7-00; 11. Pedersen, Lily, North Star, 6-00; 11. Buley, Raija, Cascade, 6-00.

Girls Long Jump:

1. Browning, Shelby, Winnett-Gras, 15-11.25; 2. Modglin, Cali, Charles M Ru, 15-11; 3. Gannon, Leah, Fort Benton, 15-06; 4. Thompson, Maddy, Fort Benton, 15-05.50; 5. Steinbach, Allie, Fairfield, 14-08.25; 6. Durocher, Payton, Choteau, 14-07; 7. Hughes, Jaegen, Hobson, 14-02; 8. Randel, Kyra, Denton-Geyse, 14-00.75; 9. Hertel, Mamie, Moore, 13-07.75; 10. Rasmussen, Paige, Choteau, 13-04.50.

Girls Triple Jump:

 1. Browning, Shelby, Winnett-Gras, 35-03; 2. Carlson, Trisha, Charles M Ru, 34-04.75; 3. Williams, Mesa, White Sulphu, 31-02; 4. Feisthamel, LynDee, Great Falls, 31-01; 5. Hughes, Jaegen, Hobson, 30-09.50; 6. Nack, Makae, Geraldine Pu, 30-03; 7. Randel, Kyra, Denton-Geyse, 30-00; 8. Rasmussen, Paige, Choteau, 29-11; 9. Cooper, Bailey, Belt, 29-10.25; 10. Dauwalder, Lori, Fairfield, 29-10.

Girls Shot Put:

1. Greenwell, Kylie, Charles M Ru, 35-05; 2. Nack, Coya, Geraldine Pu, 34-09.50; 3. Clark, Shyanne, Geraldine Pu, 34-03.50; 4. Spicher, Graysen, North Star, 34-00.50; 5. Randel, Cassidy, Denton-Geyse, 32-10; 6. Stoker, Emily, Belt, 32-02.75; 7. Reeve, Taylor, Dutton-Brady, 31-10.75; 8. Marlowe, Cassi, Great Falls, 31-08; 9. Aklestad, Sam, Shelby, 31-01.75; 10. Spicher, Sheridan, North Star, 31-01.50.

Girls Discus Throw:

 1. Greenwell, Kylie, Charles M Ru, 112-07; 2. Clark, Shyanne, Geraldine Pu, 100-02; 3. Nack, Coya, Geraldine Pu, 95-06; 4. Reeve, Taylor, Dutton-Brady, 94-00; 5. Christian, Kodie, North Toole, 92-10; 6. Spicher, Sheridan, North Star, 90-08; 7. Schmidt, Jourdyn, Great Falls, 88-09; 8. Claycomb, Cidney, Cut Bank, 80-08; 9. Aklestad, Sam, Shelby, 75-04; 10. Randel, Cassidy, Denton-Geyse, 71-11.

Girls Javelin Throw:

1. Cosby, Shana, Charles M Ru, 131-09.50; 2. Nack, Makae, Geraldine Pu, 108-10; 3. Nack, Coya, Geraldine Pu, 107-09; 4. Spicher, Graysen, NortStar, 101-07; 5. Gillespie, Lydia, Great Falls, 93-11; 6. Steinbach, Allie, Fairfield, 89-10; 7. Dauwalder, Lori, Fairfield, 89-09; 8. Williams, Mesa, White Sulphu, 83-10; 9. King, Peytan, North Star, 82-02; 10. Pimperton, Kerstyn, Belt, 80-10.

Boys 100 Meter Dash:

1. Jay, Daylon, Conrad, 11.64; 2. Sitzmann, Maxx, Great Falls, 11.67; 3. Omsberg, Seth, Cut Bank, 11.84; 4. Rossmiller, Chase, Power, 11.98; 5. Pschernig, Erik, Simms, 12.06; 6. Paulsen, Bert, Conrad, 12.30; 7. Clotfelter, Isaac, Fairfield, 12.39; 8. Wheeler, Colton, Valier, 12.42; --. Helmbrecht, Matt, North Star, DQ; --. Becker, Libien, Fairfield, DQ.

Boys 200 Meter Dash:

1. Nelson, Damien, Charles M Ru, 23.13; 2. Jay, Daylon, Conrad, 23.34; 3. Sitzmann, Maxx, Great Falls, 23.87; 4. McAllister, Chance, Moore, 24.47; 5. Pschernig, Erik, Simms, 24.52; 6. Wheeler, Colton, Valier, 25.22; 7. Ketchum, Shane, Box Elder, 26.24.

Boys 400 Meter Dash:

1. Hartman, Austin, Denton, 54.52; 2. Kratiger, Bryce, Great Falls, 54.56; 3. Belstad, Andru, Dutton-Brady, 55.25; 4. Dugan, Nolan, Dutton-Brady, 55.43; 5. Becker, Libien, Fairfield, 55.62; 6. Ramos, Isaac, Valier, 56.06; 7. Clotfelter, Isaac, Fairfield, 56.22; 8. Henke, Luke, Shelby, 56.29.

Boys 800 Meter Run:

1. Torgerson, Kody, Great Falls, 2:03.63; 2. McWilliams, CJ, Fairfield, 2:07.47; 3. Ketchum, Shane, Box Elder, 2:12.40; 4. Steinke, Dace, Simms, 2:14.73; 5. Henke, Luke, Shelby, 2:16.27; 6. Bingham, Kevin, Hobson, 2:17.57; 7. Becker, Libien, Fairfield, 2:20.43; 8. Anderson, Jarod, Shelby, 2:23.00.

Boys 1600 Meter Run:

1. Olson, Teagan, Great Falls, 4:33.90; 2. Ketchum, Shane, Box Elder, 4:45.76; 3. Carpenter, Kordell, Denton, 4:48.67; 4. Morgan, Chance, North Toole, 4:53.62; 5. McWilliams, CJ, Fairfield, 4:58.89; 6. Stroop, Keagan, Belt, 5:04.33; 7. Heptner, Kyle, Shelby, 5:07.09; 8. Bingham, Kevin, Hobson, 5:10.74; 9. Todd, Ken, Fort Benton, 5:13.76; 10. Herring, Harold, Augusta, 5:14.94.

Boys 3200 Meter Run:

1. Ketchum, Shane, Box Elder, 10:50.24; 2. Stroop, Keagan, Belt, 10:53.07; 3. Morgan, Chance, North Toole, 11:06.31; 4. Herring, Harold, Augusta, 11:39.44; 5. Hansen, Barrett, Shelby, 11:44.39; 6. Anderson, Jerel, Box Elder, 11:56.67; 7. MacDonald, Duncan, White Sulphu, 12:05.54; 8. Bingham, Kevin, Hobson, 12:18.96; 9. Anderson, Jarod, Shelby, 12:27.75; 10. Kuhn, Cody, Geraldine Pu, 13:11.98.

Boys 110 Meter Hurdles:

1. Hermanson, Jamison, Great Falls, 15.25; 2. Nyhart, Ethan, White Sulphu, 15.86; 3. Allen, Dawson, Fairfield, 16.15; 4. Wendt, Jake, White Sulphu, 16.51; 5. Judisch, Clark, Conrad, 16.64; 6. Mcallister, Walker, Charles M Ru, 16.75; 7. Pederson, Colt, Shelby, 17.59; 8. Kelly, Cory, Chester/Jopl, 17.95; 9. Omdahl, Ulan, North Toole, 18.17; 10. Schaefer, Jaeger, Denton, 18.51.

Boys 300 Meter Hurdles:

1. Hermanson, Jamison, Great Falls, 40.94; 2. Allen, Dawson, Fairfield, 42.52; 3. May, Justin, Chester/Jopl, 42.93; 4. Wendt, Jake, White Sulphu, 43.42; 5. Mcallister, Walker, Charles M Ru, 44.34; 6. Pederson, Colt, Shelby, 44.67; 7. McAllister, Chance, Moore, 44.98; 8. Fitzgerald, Gage, Lincoln, 45.66.

Boys 4x100 Meter Relay:

1. Conrad 'A' (Judisch, Clark 12, Paulsen, Bert 11, Harwood, Eric 12, Mycke, Hunter 11), 46.34; 2. Fairfield 'A' (Batson, Luke 11, Allen, Dawson 9, Clotfelter, Isaac 10, Coverdell, Cantor 11), 47.54; 3. Valier 'A' (Wheeler, Colton 11, Curry, Colten 10, Ramos, Isaac 11, RunningCrane, Wacey 10), 48.01; 4. Great Falls Central Catholic 'A' (Bertha, Joey 12, Ambuehl, Noah 9, Wilkins, Nick 11, Teasley, Michael 11), 48.45; 5. Cascade 'A' (Mikes, Mickey 10, Jackson, Ryder 10, Lynch, Matthew 12, Mueller, Timo 11), 48.67; 6. Stanford/Geyser 'A' (Norskog, Carson 10, Protsman, Keaton 10, Cali, Cameron 11, Woodhall, Rhet 10), 49.13; 7. White Sulphur Springs 'A' (Wendt, Jake 12, Galt, Jack 9, Clayton, Dawson 10, Lopp, Wylan 12), 50.05; --. Dutton-Brady 'A' (Belstad, Andru 11, Cunnington, Shaun 10, Dugan, Nolan 12, Fritz, Garrett 11), NT.

Boys 4x400 Meter Relay:

1. Great Falls 'A' (Hermanson, Jamison 12, Bail-Grover, Riley 12, Kratiger, Bryce 12, Torgerson, Kody 11), 3:38.81; 2. Valier 'A' (Curry, Colten 10, Ramos, Isaac 11, RunningCrane, Wacey 10, Wheeler, Colton 11), 3:45.72; 3. Shelby 'A' (Henke, Luke 12, Heptner, Kyle 12, Pederson, Colt 11, Torgerson, Zachary 10), 3:46.24; 4. North Star 'A' (Miller, Dylan 10, Miller, Devon 10, Helmbrecht, Matt 12, Peterson, Payton 12), 3:48.75; 5. Cut Bank 'A' (Novak, Wylie 11, Beck, Halsten 11, Finstad, Evan 12, Seewald, JR 9), 3:49.21; 6. North Toole County(Sunburst) 'A' (Omdahl, Quintin 12, Omdahl, Ulan 12, Morgan, Chance 12, Simmes, Logan 12), 3:51.88; 7. Dutton-Brady 'A' (Belstad, Andru 11, Cunnington, Shaun 10, Dugan, Nolan 12, Schmutzler, Benni 11), 3:53.11; 8. White Sulphur Springs 'A' (Clayton, Dawson 10, Lopp, Wylan 12, Wendt, Jake 12, Hanson, Bill 9), 3:55.12; 9. Great Falls Central Catholic 'A' (Dickinson, Riley 9, Vincent, Ethan 9, Ness, Gus 12, Bertha, Joey 12), 4:03.11; 10. Conrad 'A' (Paulsen, Bert 11, Murack, Ryan 10, Judisch, Clark 12, Larson, Kale 10), 4:07.47.

Boys High Jump:

1. Omsberg, Seth, Cut Bank, 6-03; 2. Omdahl, Ulan, North Toole, 5-08; 3. Heptner, Kyle, Shelby, 5-06; 3. Heilig, Hayden, Moore, 5-06; 3. Howard, Brendan, Great Falls, 5-06; 6. Curry, Colten, Valier, J5-06; --. Fitzgerald, Gage, Lincoln, NH; --. Nyhart, Ethan, White Sulphu, NH; --. Stone, Taner, Choteau, NH; --. Gibson, Levi, Fairfield, NH.

Boys Pole Vault:

1. Semenza, Knox, Charles M Ru, 13-06; 2. Riphenburg, Zachary, Cascade, 12-06; 3. Peterson, Payton, North Star, 12-00; 4. Hermanson, Jamison, Great Falls, 11-00; 4. Deboo, Chase, Choteau, 11-00; 6. Schaefer, Jaeger, Denton, 10-06; 7. Larson, Kale, Conrad, 10-00; 7. Brusven, Wyatt, Shelby, 10-00; 7. Harwood, Eric, Conrad, 10-00; 7. Habel, Darin, Valier, 10-00; 7. Seewald, JR, Cut Bank, 10-00; 12. Heilig, Hayden, Moore, 9-06.

Boys Long Jump:

1. Jay, Daylon, Conrad, 20-06; 2. Omsberg, Seth, Cut Bank, 20-01.25; 3. May, Justin, Chester/Jopl, 19-07.50; 4. Pace, Xavier, Charles M Ru, 19-07; 5. Coverdell, Cantor, Fairfield, 18-11; 6. Kynett, Kendall, Great Falls, 18-06.50; 7. Curry, Colten, Valier, 18-06; 8. Nyhart, Ethan, White Sulphu, 8-04; 9. Rossmiller, Chase, Power, 17-09; 10. Riphenburg, Zachary, Cascade, 17-06.

Boys Triple Jump:

1. May, Justin, Chester/Jopl, 42-05.50; 2. Omsberg, Seth, Cut Bank, 42-01.50; 3. Hatler, Jesse, Great Falls, 39-11; 4. Nyhart, Ethan, White Sulphu, 39-07; 5. Pace, Xavier, Charles M Ru, 39-03.50; 6. Coverdell, Cantor, Fairfield, J39-03.50; 7. Jay, Daylon, Conrad, 38-00; 8. Curry, Colten, Valier, 37-09.50; 9. Rushton, Logan, Simms, 37-08.

Boys Shot Put:

1. Mycke, Hunter, Conrad, 45-11; 2. Jansen, Blaine, Cut Bank, 45-05.50; 3. Hamilton Jr., Peter, Cut Bank, 43-06.75; 4. Chargois, Isaiah, Charles M Ru, 43-05.75; 5. Metrione, Matt, Belt, 42-01.50; 6. Kurtz, Riley, Geraldine Pu, 41-07.50; 7. Hill, Breyer, Power, 41-00.25; 8. Becker, Sam, North Toole, 40-03.50; 9. Idso, Hunter, White Sulphu, 39-09; 10. Peterson, Halen, Denton, 39-08.50; 11. Blansett, Matt, Fort Benton, 38-02.50.

Boys Discus Throw:

1. Berg, Jacob, White Sulphu, 127-08; 2. Coverdell, Cantor, Fairfield, 127-05; 3. Chargois, Isaiah, Charles M Ru, 123-06; 4. Hamilton Jr., Peter, Cut Bank, 119-05; 5. Davis, Cameron, Chester/Jopl, 119-02; 6. Lee, Tyler, Denton, 115-08; 7. Helmbrecht, Matt, North Star, 115-05; 8. Winkler, Kyle, Great Falls, 110-02; 9. Duran, Elias, Box Elder, 107-09; 10. Keith, Kaden, Winnett-Gras, 105-10.

Boys Javelin Throw:

1. Pepin, Trevor, Charles M Ru, 180-01; 2. Metrione, Matt, Belt, 161-03; 3. Pschernig, Erik, Simms, 146-05; 4. Kurtz, Riley, Geraldine Pu, 145-11; 5. Maki, Jaren, Belt, 141-02; 6. Barfuss, Jordan, White Sulphu, 134-10; 7. Murack, Kyle, Conrad, 134-06.50; 8. Beck, Halsten, Cut Bank, 134-04; 9. Melichar, Gavin, Moore, 133-09; 10. May, Justin, Chester/Jopl, 132-01.

  • Sports Xtra (Sat Sep 10)

    Sports Xtra (Sat Sep 10)

    Sunday, September 11 2016 10:53 AM EDT2016-09-11 14:53:26 GMT

    College and prep football scores and highlights; Pioneer League update; and more.

    College and prep football scores and highlights; Pioneer League update; and more.

  • Mustangs beat Voyagers, headed to Pioneer League Championship

    Mustangs beat Voyagers, headed to Pioneer League Championship

    Sunday, September 11 2016 10:51 AM EDT2016-09-11 14:51:21 GMT

    The Mustangs beat Great Falls 5-1 in game two Saturday night in front of 1,809 fans at Dehler Park.

    The Mustangs beat Great Falls 5-1 in game two Saturday night in front of 1,809 fans at Dehler Park.

  • Video: "helicopter TD" by GFHS QB Kevin Boes

    Video: "helicopter TD" by GFHS QB Kevin Boes

    Saturday, September 3 2016 4:11 PM EDT2016-09-03 20:11:05 GMT

    Here's that helicopter TD run from Great Falls High QB Kevin Boes

    Here's that helicopter TD run from Great Falls High QB Kevin Boes

Powered by Frankly

© KXLH.com 2018, KXLH.com
A CORDILLERA COMMUNICATIONS Station
All rights reserved
Privacy Policy, | Terms of Service, and Ad Choices

Can't find something?